Předčasné Vánoce pro děti z dětského domova Pepa

Příbram / Zbierku organizuje Jana Havelková zc.manzes@anajavolkup

{}
0 %

Předčasné Vánoce pro děti z dětského domova Pepa

Vybraných 49 860 Kč z 700 000 Kč
Zostáva -852 dní
7 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 25. október 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Jana Havelková Puklová a jsem zakladatelkou spolku Radost Příbramáčkům, díky kterému jsem se před necelými 6 lety stala součástí úžasného dětského domova Pepa v Lazci. Ve volném čase jezdím osobně to tohoto malého rodinného domova, kde je 16 dětí a ten nejlepší personál - tety a strejdové v čele s fantastickou paní ředitelkou Věrkou.

V domově mají dosluhující starý transportér, který zajišťuje převoz dětí při delších trasách a výletech. Jezdíme s ním i vyzvedávat jídlo do potravinové banky. V současné době je auto více v servisu než k užitku dětem. Ale bohužel na nové auto nemají finance.

V domově došlo v nedávné době k rekonstrukci sociálního zařízení na dětských pokojích a peníze se musely vložit do těchto nutných oprav.

Strašně moc bych si přála dát dětem předčasně vánoční dárek NOVÉ AUTO... ale bez pomoci Vás hodných lidí, to nezvládnu. Proto se na Vás obracím s prosbou o pomoc a podporu ve formě jakékoliv finanční částky a věřím, že se nám podaří peníze na auto dětem vybrat a připravit dětem obrovské překvapení.

Tyto děti jsou hodné, plné lásky, očekávání, ale i bolesti a strachu. V životě neudělaly nic špatného na to, aby nemohly vyrůstat ve svých rodinách. Bohužel tomu tak není, ale mohu ze svého pohledu říci, že mají obrovské štěstí, že mohou vyrůstat v tomto láskyplném domově.

Vím, že rodinný přístup, vedení, vize a obětavost zaměstnanců tohoto domova jim dá do života co možná nejvíce a za to jsem šťastná. Nové auto jsme řešili přes pana Brože, který dětský Domov podporuje (Auto Poly Nová Hospoda) a jedno super vhodné přesně pro ně tam má. Stojí necelých 800.000 Kč, ale dětskému domovu by ho dal výhodněji za 700.000 Kč.

Chápu, že je to vysoká částka, ale bojíme se vzít ojeté auto, které je třeba 10 let staré a stálo by méně, ale za čas by se musely řešit podobné problémy a opravy.

Tím, že jako dobrovolník jezdím do tohoto domova často např. s dárky a dorty dětem k narozeninám, na zahradní slavnosti, Štědrý večer nebo s dětmi jezdím do divadel na představení a mnohé další akce, na které sháním peníze právě přes můj spolek, tak jsem blízko nejen dětem a jejich životním příběhům, ale často vidím problémy, se kterými musí paní ředitelka bojovat. Tento domov je pro mě opravdu srdeční záležitostí.

Paní ředitelka Věrka je člověk se srdcem na svém místě a i povolání či spíše poslání, které si vybrala dělá s plným nasazením a elánem. Je ovšem také velikou sportovkyní, turistkou a celkově člověkem nakloněným k přírodě... tímto směrem se snaží vést i děti, což si myslím, je úžasné. Snaží se, aby byly děti maximálně venku, v přírodě, podnikají různé výlety.

Věřím, že jsme laskavý národ a pořízení nového auta pro děti se nám podaří. ❤️

Děkujeme všem dárcům !

12. 05. 2022

Velké díky posíláme všem, kteří přispěli do sbírky na nákup automobilu pro Dětský domov Pepa v Příbrami. Sbírku iniciovala Jana Puklová-Havelková. V příloze je foto sice ne úplně nového, ale pro nás velmi krásného a potřebného auta.

Děkujeme!

Věra Splítková

ředitelka DD

Zbierku dosiaľ podporili 36 darcov

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

10 000 Kč — Martin Buršík pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Make America Great Again!“
500 Kč — Donald Trump pred 2 rokmi

10 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

10 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

3 901 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Lucie T. pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
27 %

Nenechme zlo Bez trestu