Požár vzal domov 72letému panu Márovi. Vrátíme mu ho!

Luže / Zbierku organizuje Rozběháme Luži z. s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Požár vzal domov 72letému panu Márovi. Vrátíme mu ho!

Vybraných 31 814 Kč z 500 000 Kč
Zostáva 73 dní
6 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 13. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Pan Mára je 72letý senior až donedávna poklidně žijící v malém městečku Luže. Jednoho říjnového večera si tak brouzdal internetem, když najednou uslyšel podivné rány.

Vyšel na chodbu a uviděl peklo – plameny a dým – dům hořel!!!

Nebyl čas nad něčím přemýšlet, nebyl čas si něco vzít s sebou. Pan Mára se zhluboka nadechl a doprovázen svým psem, který se k němu ve strachu tiskl, vyběhli ven. Hasiči zasahovali rychle a profesionálně, přesto z domu zbyly pouze obvodové zdi. Pan Mára sledoval celý zásah zpovzdálí.

Jak sbírka pomůže?

K domu patří zahrada, na které by bylo možné instalovat malý mobilheim, který by panu Márovi nejen vrátil střechu nad hlavou, ale hlavně by mu umožnil návrat do míst, která pro něj tolik znamenají.

Pomozme panu Márovi, který si jako senior na dům již nenašetří a půjčku nedostane.

Na otázku, co prožíval ve chvíli, kdy dům shořel, není schopen odpovědět. Se slzami v očích ze sebe dostane jen pár slov: „Naprostá hrůza, nic víc k tomu nemohu říct“. Tímto požárem nepřišel pan Mára jen o střechu nad hlavou a dům, který jeho rodina vlastnila 100 let, ale přišel především o domov, o místo, se kterým ho pojí silné citové pouto, o místo, kde chtěl v klidu strávit svoje stáří. Dům byl sice pojištěn, ale pojistné plnění vydá sotva na nejnutnější demoliční práce a konzervaci objektu, což je odhadováno na více než 1 000 000 Kč. Nějaká rekonstrukce v současné době nepřipadá v úvahu.

V tuto chvíli bydlí pan Mára v městském bytě, jenž mu byl dočasně přidělen. Jeho touhou je vrátit se do míst, kde prožil celý život a kde má svoje kořeny. Proto vznikla tato sbírka.

A na závěr ještě pár slov pana Máry: „Jsem mlynářský syn. Mlynáři byli vždy svobodní a pozitivní. Předem velmi děkuji všem za zájem a podporu. Velice si toho vážím.“

Zbierku dosiaľ podporili 33 darcov

„At jste brzo ve svem!“
1 221 Kč — Jaroslav Svoboda pred 9 hodinami

1 221 Kč — Anonymný darca včera

111 Kč — Anonymný darca včera

„Vše bude dobré.“
100 Kč — V. včera

„Držte se❤❤“
1 221 Kč — Binkovi pred 2 dňami

„Drzim palce“
100 Kč — Milan H. pred 3 dňami

10 000 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

500 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

500 Kč — Anonymný darca pred 5 dňami

„Hodně sil přejeme.“
1 000 Kč — S. pred 5 dňami