Požár vzal domov 72letému panu Márovi. Vrátíme mu ho!

Luže / Organizer: Rozběháme Luži z. s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Požár vzal domov 72letému panu Márovi. Vrátíme mu ho!

Amount raised 516 031 Kč of 500 000 Kč goal
Left -380 days
103 % z původního cíle
The campaign has ended 13. February 2023

Help by sharing

Pan Mára je 72letý senior až donedávna poklidně žijící v malém městečku Luže. Jednoho říjnového večera si tak brouzdal internetem, když najednou uslyšel podivné rány.

Vyšel na chodbu a uviděl peklo – plameny a dým – dům hořel!!!

Nebyl čas nad něčím přemýšlet, nebyl čas si něco vzít s sebou. Pan Mára se zhluboka nadechl a doprovázen svým psem, který se k němu ve strachu tiskl, vyběhli ven. Hasiči zasahovali rychle a profesionálně, přesto z domu zbyly pouze obvodové zdi. Pan Mára sledoval celý zásah zpovzdálí.

Jak sbírka pomůže?

K domu patří zahrada, na které by bylo možné instalovat malý mobilheim, který by panu Márovi nejen vrátil střechu nad hlavou, ale hlavně by mu umožnil návrat do míst, která pro něj tolik znamenají.

Pomozme panu Márovi, který si jako senior na dům již nenašetří a půjčku nedostane.

Na otázku, co prožíval ve chvíli, kdy dům shořel, není schopen odpovědět. Se slzami v očích ze sebe dostane jen pár slov: „Naprostá hrůza, nic víc k tomu nemohu říct“. Tímto požárem nepřišel pan Mára jen o střechu nad hlavou a dům, který jeho rodina vlastnila 100 let, ale přišel především o domov, o místo, se kterým ho pojí silné citové pouto, o místo, kde chtěl v klidu strávit svoje stáří. Dům byl sice pojištěn, ale pojistné plnění vydá sotva na nejnutnější demoliční práce a konzervaci objektu, což je odhadováno na více než 1 000 000 Kč. Nějaká rekonstrukce v současné době nepřipadá v úvahu.

V tuto chvíli bydlí pan Mára v městském bytě, jenž mu byl dočasně přidělen. Jeho touhou je vrátit se do míst, kde prožil celý život a kde má svoje kořeny. Proto vznikla tato sbírka.

A na závěr ještě pár slov pana Máry: „Jsem mlynářský syn. Mlynáři byli vždy svobodní a pozitivní. Předem velmi děkuji všem za zájem a podporu. Velice si toho vážím.“

Smutná zpráva

09. 05. 2023

Milí dárci,

děkujeme Vám za Vaše dary. Sbírka byla úspěšná, ale s jejím ukončením přišla ta nejsmutnější zpráva. Pan Mára náhle zemřel. Jelikož podle zákona peníze z veřejné sbírky není možné vracet dárcům, stejně jako nemohou jít tyto prostředky do dědictví, probíhá v tuto chvíli přerozdělení financí na instituce a jednotlivé potřebné pocházející z regionu, kde pan Mára žil.

Jménem spolku Rozběháme Luži děkuji všem dárcům, kteří projevili dobré srdce a chci všechny ubezpečit, že jejich peníze nepřijdou nazmar. Naopak, pomohou mnoha jiným příběhům. Zatím se realizovala pomoc mamince, která pečovala o nemocného 6letého syna, který zemřel a ona se ocitla sama se 2 dcerami. Dále peníze pomohou společnosti Křižovatka handicap centrum Pardubice, SOPRE Chrudim, Dům s pečovatelskou službou Luže a dalším.

Pavel Karal – Rozběháme Luži z.s.

704 donations

“Hodně štěstí!”
1 000 Kč — Jaroslav Roveň 1 year ago

“Malý příspěvek na opravu domova a vše co potřebujete. Držíme palce pane Máro. Děkujeme . Vaši Andělé”
4 000 Kč — Spolek dobrých duší, Andělé bez křídel. 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

450 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Hodně zdraví a štěstí!”
252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

300 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Přeji mnoho štěstí :)”
127 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Pavel Fait 1 year ago