Potravinová pomoc a energie pro samoživitele

Praha / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Potravinová pomoc a energie pro samoživitele

Vybraných 651 402 Kč z 250 000 Kč
Zostáva 90 dní
261 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. december 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

I když sbírka hlásí 100 %, nekončíme. Čím více se vybere, tím více samoživitelů podpoříme! Děkujeme.

Samoživitelů se současná krize dotýká nejvíce. Náklady na energie a na jídlo často několikanásobně přesahují jejich příjmy. Po zaplacení nájemného, které bývá vždy prioritou, zůstanou jen oči pro pláč a natažené dlaně dětí. Tohle si nechce žádný rodič ani představit, natož to žít.

Představte si, že večer svým dětem říkáte, že večeře nebude. Že vám volají ze školy, že vašemu malému dítěti, člověku, na kterém vám nejvíce záleží, dnes dali jen polévku, protože není zaplacené stravné, ale zítra už nedostane nic. Představte si, jak mu říkáte, že se možná budete muset odstěhovat, ale ještě nevíte kam. A že na kroužek peníze nejsou a nebudou. Stejně jako na nové zimní boty, i když už noha vyrostla. Představte si, že svůj oběd necháte jemu na druhý den a sami zůstanete hlady, protože na druhý den už prostě peníze nejsou. Pořád věříte, že se něco stane, ale nestane. Už není kde brát.

Společně máme šanci těmto rodinám situaci ulehčit. Jak? Za příspěvky do sbírky naplníme prázdnou ledničku a zaplatíme účty za energie. I Vaše stokoruna to dokáže. Pomoc bude adresná a poputuje vždy k rodinám, které doporučí sociální pracovník.

Samoživitelé byli vždycky ohroženou skupinou a mnozí z nás jim jedním dechem vytkli špatný výběr partnera. Teď si ale nevybrali oni. Teď se jen stali středem rulety bez možnosti výhry. Moc děkujeme každému, kdo naváže na laskavost a solidaritu z doby pandemie, a věří, že i nyní dokážeme samoživitelkám a samoživitelům pomoci z mnohdy bezvýchodné situace.

Sbírka hlásí přes 100 %!

15. 09. 2022

Dobří lidé,

jste neuvěřitelní! Zas a znovu dokazujete, že Vám osudy jiných nejsou lhostejné, a že se dokážeme semknout a být pospolití a ke svému okolí vlídní. Dobrou zprávou také zůstává, že vláda tento týden schválila maximální ceny elektřiny a plynu.

Nicméně i tak se bude pravděpodobně na většině faktur konečná cena elektřiny za kWh pohybovat na dvojnásobné částce oproti začátku roku. Jsou tu proto stále tací, pro které aktuální ceny energií a potravin převyšují finanční rozpočet. Potravinová pomoc nebo zaplacení účtu za energie budou pro samoživitele obrovským gestem podpory a kolikrát záchranným lanem. A proto vybrání cílové částky není konec, ale začátek – protože nedopustíme, aby kdokoliv z nás skončil přes palubu, a nebo se s ním potopila loď, jelikož pomocnou ruku můžeme samoživitelům nabídnout právě tady, teď a společně. Samozřejmě také platí, že čím vyšší výsledná vybraná částka ve sbírce bude, tím větší pomoc budeme schopni poskytnout. A to jenom díky Vám všem!

Brzy Vám také odtajníme naše podzimní novinky! Moc Vám všem děkujeme za přízeň a Vaše štědré dary do sbírky!

Moc si toho vážíme.

Tým znesnáze21

Patrón zbierky 1

superplechacek.cz
Partnerem sbírky je e–shop superplechacek.cz a jeho zákazníci.

Zbierku dosiaľ podporili 378 darcov

253 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

300 Kč — Jana pred 2 týždňami

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

373 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

1 221 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

1 221 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

1 000 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„Přeji hodně sil a hodně lásky.“
2 000 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„vše nejlepší“
373 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

200 Kč — Anonymný darca pred mesiacom