Potravinová pomoc a energie pro samoživitele

Praha / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Potravinová pomoc a energie pro samoživitele

Amount raised 662 306 Kč of 250 000 Kč goal
Left -195 days
265 % z původního cíle
The campaign has ended 04. December 2023

Help by sharing

Samoživitelů se současná krize dotýká nejvíce. Náklady na energie a na jídlo často několikanásobně přesahují jejich příjmy. Po zaplacení nájemného, které bývá vždy prioritou, zůstanou jen oči pro pláč a natažené dlaně dětí. Tohle si nechce žádný rodič ani představit, natož to žít.

Představte si, že večer svým dětem říkáte, že večeře nebude. Že vám volají ze školy, že vašemu malému dítěti, člověku, na kterém vám nejvíce záleží, dnes dali jen polévku, protože není zaplacené stravné, ale zítra už nedostane nic. Představte si, jak mu říkáte, že se možná budete muset odstěhovat, ale ještě nevíte kam. A že na kroužek peníze nejsou a nebudou. Stejně jako na nové zimní boty, i když už noha vyrostla. Představte si, že svůj oběd necháte jemu na druhý den a sami zůstanete hlady, protože na druhý den už prostě peníze nejsou. Pořád věříte, že se něco stane, ale nestane. Už není kde brát.

Společně máme šanci těmto rodinám situaci ulehčit. Jak? Za příspěvky naplníme prázdnou ledničku a zaplatíme účty za energie. I vaše stokoruna to dokáže. Pomoc bude adresná a poputuje vždy k rodinám, které doporučí sociální pracovník.

Samoživitelé byli vždycky ohroženou skupinou a mnozí z nás jim jedním dechem vytkli špatný výběr partnera. Teď si ale nevybrali oni. Teď se jen stali středem rulety bez možnosti výhry. Moc děkujeme každému, kdo naváže na laskavost a solidaritu z doby pandemie, a věří, že i nyní dokážeme samoživitelkám a samoživitelům pomoci z mnohdy bezvýchodné situace.

Sbírka hlásí přes 100 %!

15. 09. 2022

Dobří lidé,

jste neuvěřitelní! Zas a znovu dokazujete, že Vám osudy jiných nejsou lhostejné, a že se dokážeme semknout a být pospolití a ke svému okolí vlídní. Dobrou zprávou také zůstává, že vláda tento týden schválila maximální ceny elektřiny a plynu.

Nicméně i tak se bude pravděpodobně na většině faktur konečná cena elektřiny za kWh pohybovat na dvojnásobné částce oproti začátku roku. Jsou tu proto stále tací, pro které aktuální ceny energií a potravin převyšují finanční rozpočet. Potravinová pomoc nebo zaplacení účtu za energie budou pro samoživitele obrovským gestem podpory a kolikrát záchranným lanem. A proto vybrání cílové částky není konec, ale začátek – protože nedopustíme, aby kdokoliv z nás skončil přes palubu, a nebo se s ním potopila loď, jelikož pomocnou ruku můžeme samoživitelům nabídnout právě tady, teď a společně. Samozřejmě také platí, že čím vyšší výsledná vybraná částka ve sbírce bude, tím větší pomoc budeme schopni poskytnout. A to jenom díky Vám všem!

Brzy Vám také odtajníme naše podzimní novinky! Moc Vám všem děkujeme za přízeň a Vaše štědré dary do sbírky!

Moc si toho vážíme.

Tým znesnáze21

Patrons 1

superplechacek.cz

Partnerem sbírky je e–shop superplechacek.cz a jeho zákazníci.

387 donations

373 Kč — Anonymous donor 7 months ago

“QR platby 10.11. - 14.11.”
3 200 Kč — znesnáze21 7 months ago

300 Kč — Anonymous donor 7 months ago

373 Kč — Anonymous donor 7 months ago

“Převod ze sbírek Domov pro maličkou Marušku se sourozenci, Dejme nemocné Markétce a její pěstounce domov, Podpořme tatínka Pavla v invalidním důchodu, Pomozme Ivance s dceruškou najít nový domov”
3 108 Kč — znesnáze21 7 months ago

1 Kč — aonym 7 months ago

1 Kč — Anonymous donor 7 months ago

“převod QR plateb z 2.-5.11.2023”
3 188 Kč — znesnáze21 7 months ago

360 Kč — Halina Vorošová 8 months ago

253 Kč — Anonymous donor 9 months ago