Posuňme nemocného Davídka o krůček dál

Mnichovo Hradiště / Zbierku organizuje Lenka Neumajerová zc.manzes@avorejamuenaknel

{}
0 %

Posuňme nemocného Davídka o krůček dál

Vybraných 45 678 Kč z 43 400 Kč
Zostáva -660 dní
105 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. máj 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Desetiletý Davídek je teprve 7. človíček na celém světě s vzácným onemocněním zvaným RAC3. Je to nemoc, která zatím není moc probádaná a neexistuje na ní žádná lék. Davídek ve svém věku nechodí, neleze, nesedí, sám se nenají, ani neoblékne.

Syn je plně odkázán na moji péči. Je to ale velký šikula a umí se s námi už určitým způsobem dorozumět a dát najevo, co potřebuje, nebo s čím si chce hrát, a to díky různým terapiím a léčebným metodám, které mu velmi pomáhají. Jedná se hlavně o neurorehabilitace, ergo terapii, hipoterapii, plavání či delfinoterapii. Po jejich absolvování se vždy posuneme o krůček dopředu.

Tento rok by měl Davídek podstoupit speciální neurorehabilitaci v lázních Klimkovice, kde mu to velmi prospívá. Pro naši rodinu je to však finančně dost náročné.

Výtěžek sbírky nám pomůže pokrýt dva týdny lázeňského pobytu. Moc vám děkujeme.

Davídkova cesta

Hned po narození nastaly komplikace, které ohrožovaly jeho život. Dostavily se silné křeče, u kterých přestával dýchat, proto ho lékaři museli intubovat a transportovat do nemocnice, kde ho uvedli do umělého spánku a tišili léky proti křečím.

Po měsíci a půl nám Davídka propustili domů s neznámou diagnózou, ale ukázalo se, že syn neprospíval tak, jak by měl a následovaly dlouhé týdny po nemocnicích, kde ho neustále vyšetřovali (magnetická rezonance, kožní biopsie, svalová biopsie, lumbální punkce). Verdiktem lékařů bylo, že má Davídek metabolické mitochondriální onemocnění spojené s neustálým zvracením, netvořením svalstva, těžkou skoliózou páteře, a ještě nám k tomu všemu řekli, že se nedožije 2 let. To nás tehdy dostalo na kolena, ale nevzdali jsme to a s Davídkem jsme začali bojovat a ukázalo se, že i on má chuť žít a bojovat.

Teprve letos zjistil genetik, jakou vadou Davídek trpí a my jsme stále odhodláni nic nevzdat. Budeme Vám moc vděční, když nám na naší cestě pomůžete a společně posuneme Davídka o krůček dál.

Poděkování

10. 05. 2022

Dobrý den, dnes mi přišla neuvěřitelně krásná a dojemná zpráva.
Ani neumím popsat jak velkou radost máme 😀🙏. Mockrát chceme všem dárcům ze srdce poděkovat, neskutečně si toho vážíme a náš milovaný Davídek bude moci absolvovat rehabilitační lázeňský pobyt, který mu moc pomůže.
Peníze vybrané navíc použijeme na speciální logopedie, které Davídek také potřebuje.
DĚKUJEME ❤️🙏

Patrón zbierky 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

Zbierku dosiaľ podporili 57 darcov

Zbierku dosiaľ podporili Nadační fond ŠKODA AUTO čiastkou 15 000 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO každý príspevok navyšuje pomerom zlatého rezu, až do celkovej hodnoty podpory 15 000 Kč.

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Dadulkovi ❤️“
2 000 Kč — Marci pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„At pomaha!!🙏👍“
2 000 Kč — Vera pred 2 rokmi

121 Kč — Martina Nováková pred 2 rokmi

777 Kč — Petr Hyka pred 2 rokmi

500 Kč — Tomáš Dufka pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi