Postavme Maxe s DMO na nohy

Příbram / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Postavme Maxe s DMO na nohy

Vybraných 0 Kč z 110 000 Kč
Zostáva -245 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 24. jún 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsme Vaškovi z Příbrami a máme syna Maxima s DMO, který bohužel neměl při narození stejné štěstí jako ostatní děti a vlastně už 3 měsíce před jeho předčasným porodem začal bojovat se svým osudem.

Narodil se v 27. týdnu, nevážil ani 1 Kg a měřil 35 cm. Bohužel, po porodu měl od začátku velké problémy s plícemi, které ještě nebyly vyvinuté. To znamenalo nasazení antibiotik, které měly za následek ztrátu sluchu.

Maxim je neslyšící a má oboustranně voperovány kochleární implantáty.

Jak šel čas, tak našeho syna potkávala další a další překážka za druhou. Maxim je však neuvěřitelný bojovník, a tak se statečně potýká s DMO i spastickou diparézou – ochrnutím dolních končetin.

Nyní je mu 7 let, chodí do školky, aby byl mezi zdravými dětmi a jak je vidět, je tam rád a oni ho také berou a pomáhají mu.

Zatím máme s mluvením problém.

Maxim nemluví, jen má několik slovíček, a když něco potřebuje, tak si ukáže. Pracujeme na tom a hledáme tu správnou cestu.

Co se týká motoriky, tak momentálně chodíme pomocí chodítka, a když se nám podaří sehnat finance, tak cvičíme 5krát ročně na speciálních klinikách, které se tímto zabývají. Je to vždy intenzivní, a to každý den na 4 hodiny. Nic lepšího není, aby se tyto děti posunuly vpřed. A jako pyšná maminka mohu říci, že Maxim dělá pokroky a každý rok je jeho motorika o mnoho lepší.

Jak sbírka pomůže?

Samozřejmě cena cvičení se každý rok zvedá.

Výtěžek sbírky půjde na rehabilitace.

Loni byl Maxim vybrán Nadací Výjimeční na Delfinoterapii do Turecka k panu Oldovi Burešovi. Maxim má vodu moc rád, tak jsme to zkusili a výsledek byl povzbudivý.

Stejně tak je tomu i u jiných rehabilitací. Bohužel, náklady jsou dosti vysoké, a tak prosíme o pomoc i vás, abychom pro našeho skvělého syna mohli udělat maximum.

Děkujeme.

Patrón zbierky 1

dobrotyzprovence.cz/

Partnerem sbírky je e–shop dobrotyzprovence.cz a jeho zákazníci.

Zbierku dosiaľ podporili 5 darcov

„Převod do sbírky Podporte smrteľne chorého Martinka.“
-955 Kč — znesnáze21 pred 6 mesiacmi

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

182 Kč — E-shop Dobroty z Provence a jeho zákazníci pred rokom

„Kéž Vám Bůh žehná. Zkuste, pokud jste tak ještě neučinili, založit sbírku i na Donio.“
300 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Luboš pred rokom