Postavme Maxe s DMO na nohy

Příbram / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Postavme Maxe s DMO na nohy

Amount raised 0 Kč of 110 000 Kč goal
Left -358 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 24. June 2023

Help by sharing

Jsme Vaškovi z Příbrami a máme syna Maxima s DMO, který bohužel neměl při narození stejné štěstí jako ostatní děti a vlastně už 3 měsíce před jeho předčasným porodem začal bojovat se svým osudem.

Narodil se v 27. týdnu, nevážil ani 1 Kg a měřil 35 cm. Bohužel, po porodu měl od začátku velké problémy s plícemi, které ještě nebyly vyvinuté. To znamenalo nasazení antibiotik, které měly za následek ztrátu sluchu.

Maxim je neslyšící a má voperovány oboustranně kochleární implantáty.

Jak šel čas, tak našeho syna potkávala další a další překážka za druhou. Maxim je však neuvěřitelný bojovník, a tak se statečně potýká s DMO i spastickou diparézou – ochrnutím dolních končetin.

Nyní je mu 7 let, chodí do školky, aby byl mezi zdravými dětmi a jak je vidět, je tam rád a oni ho také berou a pomáhají mu.

Zatím máme s mluvením problém.

Maxim nemluví, jen má několik slovíček, a když něco potřebuje tak si ukáže. Pracujeme na tom a hledáme tu správnou cestu.

Co se týká motoriky, tak momentálně chodíme pomocí chodítka, a když se nám podaří sehnat finance, tak cvičíme 5krát ročně na speciálních klinikách, které se tímto zabývají. Je to vždy intenzivní, a to každý den na 4 hodiny. Nic lepšího není, aby se tyto děti posunuli vpřed. A jako pyšná maminka mohu říci, že Maxim dělá pokroky a každý rok je jeho motorika o mnoho lepší.

Jak sbírka pomůže?

Samozřejmě cena cvičení se každý rok zvedá. Nyní máme jednu terapii za 54 000 Kč.

Loni byl Maxim vybrán Nadací Výjimeční na Delfinoterapii do Turecka k panu Oldovi Burešovi. Maxim má vodu moc rád, tak jsme to zkusili a výsledek byl povzbudivý. Maxim absolvoval terapii s Hynkem Skůrou. Byli spolu ve vodě s delfíny, poté i během dne a bylo vidět, že to na ně oba má dobrý vliv, sledovali se, hráli si spolu, drželi se za ruce, koukali spolu na pohádky.

Toto vše Maxim s nikým jiným ještě nedělal a bylo moc krásné vidět, jak jim to oběma pomohlo a mělo to na ně dobrý vliv. Takže bychom chtěli klukům i letos delfíny dopřát a sledovat, co jim to letos přinese. Bohužel, náklady jsou dosti vysoké, a tak prosíme o pomoc i vás, abychom pro našeho skvělého syna mohli udělat maximum.

Děkujeme.

Patrons 1

dobrotyzprovence.cz/

Partnerem sbírky je e–shop dobrotyzprovence.cz a jeho zákazníci.

5 donations

“Převod do sbírky Podporte smrteľne chorého Martinka.”
-955 Kč — znesnáze21 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

183 Kč — E-shop Dobroty z Provence a jeho zákazníci 1 year ago

“Kéž Vám Bůh žehná. Zkuste, pokud jste tak ještě neučinili, založit sbírku i na Donio.”
300 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Luboš 1 year ago