Porodní rallye – každá žena si zaslouží dobrou porodní péči!

Štíty / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Porodní rallye – každá žena si zaslouží dobrou porodní péči!

Vybraných 199 692 Kč z 307 692 Kč
Zostáva -154 dní
65 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. február 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

V odlehlé masajské komunitě v oblasti Olorte, Loita Hills, se nachází klinika, kterou spravuje organizace RedTribe. Klinika je majákem naděje, která poskytuje lékařskou péči pro komunitu zhruba 15 000 Masajů. Zařízení poskytuje vedle klasické péče praktického lékaře také základní zubařské a chirurgické ošetření. V neposlední řadě také prenatální, porodní a postnatální péči. A to vše díky nenahraditelné sestřičce a porodní asistence Florence, která si v průběhu let praxe na klinice RedTribe dokázala osvojit všechny zmíněné lékařské postupy.  

V poslední době se klinika stále častěji stávala útočištěm pro těhotné ženy, které do ordinace přišly většinou v posledním stádiu těhotenství, nebo dokonce už v průběhu rozběhlého porodu. Florence se tak dostala do situace, kdy byla okolnostmi donucena přivést na svět několik dětí v naprosto nevyhovujících prostorách čekárny kliniky.

Nejbližší vybavené zařízení, kde může těhotná matka porodit, je totiž vzdálené 25 km a kvůli drsnému terénu může jízda trvat až hodinu. Klinika RedTribe je tak pro těhotnou ženu jedinou alternativou k porodu v tradičních chýších, kde rodí nejen vedle rodiny, ale také domácích zvířat. 

Pomozme dovybavit porodní oddělení

Proto se RedTribe rozhodl rozšířit stávající kliniku o nové křídlo s porodní místností a pokojem pro poporodní rekonvalescenci matek a jejich novorozenců. Budova však zůstává nevybavená a nedostatečně zajištěna k provedení bezpečných porodů budoucí generace masajských dětí.

Tento příběh ale nekončí jen u porodní místnosti. Nesmírně důležitou součástí projektu je i připravovaný prenatální program vzdělávání masajských matek v klíčových aspektech mateřského zdraví, jako je kojení a výživa. Děti tak budou mít jistější budoucnost, matky lepší prenatální péči a děti právo na život.

Jednou z patronek této sbírky pro keňské matky a děti je Lilia Khousnoutdinova. Dula, iniciátorka osvětových programů a kampaní zaměřených na rovné příležitosti žen a mužů, reprodukci, ženské tělo a svobodnou volbu.

Nadační fond Propolis33 násobí každou korunu zlatým řezem.

Každá žena si zaslouží kvalitní, bezpečnou a respektující péči kolem porodu. V Keni, kde pojedeme rallye, často chybí základní vybavení a naším cílem je nejen poukázat na základy vědecky podložené péče v perinatálním období, ale i poskytnout faktickou pomoc v terénu. – Lilia Khousnoutdinova

Díky sbírce společně pořídíme potřebné vybavení pro RedTribe clinic a taky zajistíme školení pro zlepšení kvality péče! Zakladatelce Nadačního fondu Propolis 33 je téma velmi blízké: „Věřím, že tímto počinem pomůžeme místním ženám přivádět své děti na svět v lepších podmínkách a snáze, což jako trojnásobná matka považuji za absolutně klíčové. Je mi ctí a radostí být nejen navigátorkou v naší „porodní“ rallye, ale i patronkou této související sbírky.“

Proto jsme se rozhodli těmto matkám i dětem pomoci.

Díky účasti týmu Racing21 ve složení posádek: Olga Lounová/Lilia Khousnoutdinova a Vojta Štajf/Jan Bejvl, se vydáváme do divoké přírody v závodu EAST AFRICAN SAFARI CLASSIC. Jedná se již o 11. ročník tohoto prestižního závodu. Náročná soutěž historických vozů se koná v termínu 9.-18. prosince 2023 a její trať s nezpevněným povrchem o délce přibližně 3 600 kilometrů povede na území Keni.

Vzhledem k tomu, že jsem čerstvá maminka, tak se mnou velice hýbe téma co nejpřirozenějších, ale zároveň bezpečných porodů. – Olga Lounová –

Další, koho se téma silně dotýká, je i patronka Olga Lounová: „U nás se touto problematikou zabývá mnoho skupin, ale jsou místa ve světě, kde chybí základní podmínky“. Jedním z nich je Kenya a proto se skupina rallye nadšenců rozhodla podpořit kliniku organizace RedTribe, se kterou už několik let spolupracuje nadační fond Asante Kenya Lejly Abbasové

„Masajské ženy mají velmi složitý a těžký život, ovlivněný spoustou rigidních pravidel a neopodstatněných tradic, kterým kraluje rituál ženské obřízky. Ten obrovským způsobem ovlivňuje nejen jejich ženskou roli, ale také roli mateřskou. Kvůli zákroku mají dívky deformity, které velmi komplikují porod plně vyvinutého dítěte. Proto se snaží omezením stravy a přísunu tekutin zkrátit těhotenství až o dva měsíce a mít tak šanci na méně bolestivý a úspěšný porod. Díky tomu je de facto každý porod rizikový, ať už je předčasný nebo v termínu – vždy je více méně ohrožen život jak rodičky, tak dítěte. Proto je nesmírně důležité, aby podmínky pro porod a následná péče byly co nejkvalitnější, hygienické a přívětivé pro tak nestandardní porody,“ popisuje záměry sbírky Lejla Abbasová, třetí patronka sbírky pro keňské ženy a zakladatelka nadačního fondu Asante Kenya.

Jak už bylo řečeno, projekt není „jen o vybavení budovy“, ale především o zprostředkování metod moderního přístupu k respektujícímu a bezpečnému porodu, důležitosti kojení a celkové péči o dítě i matku. A proto bude z výtěžku také uhrazena cesta zkušené české porodní asistence, která předá penzum všech relevantních odborných vědomostí a zkušeností Florence. „Pro mě samotnou je přístup matek a komunity k těmto informacím neméně důležitý, jako je možnost využití adekvátního lékařského zázemí. Proto si nesmírně vážím rozhodnutí Lilie a Olgy tento projekt podpořit, protože opravdu mohou, bez přehánění, změnit život místních žen, dětí a tím vlastně celé komunity,“ dodává Lejla.

Bonusem sbírky je také odměna pro nejštědřejšího dárce

Hodinky ze speciální edice East African Safari Classic značky Omologato® vytvořené v limitovaném množství kusů. Společnost Omologato® je známá svou vášní k motoristickým závodům, a ještě před samotným vznikem této značky její hodináři vyráběli více než 25 let hodinky pro řadu známých značek v motoristickém sportu.

Speciální edice EASCR vznikla na základě partnerství značky s tímto závodem, a byla vyrobena výhradně jako cena pro vítěze závodu. Značka poté vyrobila několik desítek kusů těchto hodinek pro sběratele. V současné době je na trhu již nelze pořídit. Jako poděkování, nejštědřejšímu dárci předáme krabičku s těmito hodinkami a podpisem letošní vítězné posádky.

––––––––––––––––––––

Informace pro dárce

Dárci, kteří budou chtít darovat v USD, prosím, využijte následující platební údaje:

IBAN CZ2155000000004004040040

SWIFT: RZBCCZPP

 

Věříme, že cílová částka 300 000 Kč úspěšně pomůže zajistit lepší zdravotní péči.

Patrón zbierky 5

Lejla Abbasová

Patronkou sbírky je Lejla Abbasová

Olga Lounová

Patronkou sbírky je Olga Lounová

Lilia Khousnoutdinová

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová

NF Propolis33 a Lilia Khousnoutdinová

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33. Organizace násobí příspěvky zlatým řezem.

zns 2386 Porodní rallye - každá žena si za

Pro platbu převodem využijte tento unikátní QR kód, nebo na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2386.

Zbierku dosiaľ podporili 71 darcov

Zbierku dosiaľ podporili NF Propolis33 a Lilia Khousnoutdinová čiastkou 76 284 Kč.

NF Propolis33 a Lilia Khousnoutdinová každý príspevok navyšuje pomerom zlatého rezu, až do celkovej hodnoty podpory 121 000 Kč.

„QR platby 25.12.-28.12.2023“
1 000 Kč — znesnáze21 pred 7 mesiacmi

„QR platby 18.-24.12.2023 “
111 Kč — znesnáze21 pred 7 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

„Jsem hrdá na to co děláte“
373 Kč — Barča pred 7 mesiacmi

„Hodně štěstí při jízdě i při práci! “
1 000 Kč — Štefan pred 7 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

50 Kč — Fanklub O. L pred 7 mesiacmi

50 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi