Popovezme malého Káju s DMO na jeho cestě

Milín / Zbierku organizuje Jiří Trnka zc.oak@ivoknrt

{}
0 %

Popovezme malého Káju s DMO na jeho cestě

Vybraných 128 820 Kč z 400 000 Kč
Zostáva -362 dní
32 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 27. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Příchod na svět našeho milovaného a dnes 5letého Káji zkomplikovala pupeční šňůra omotaná kolem krku a kolem ramínka. Byl tak kritických 8 minut bez kyslíku. Oživovaného, intubovaného a v kritickém stavu ho odvezli na jednotku intenzivní a resuscitační péče v Praze.

Lékaři nám dávali jen malou naději, ale Kája byl neuvěřitelný bojovník a dokázal přežít. Nicméně následky nedostatku kyslíku se projevily poškozením mozku v centru koordinace pohybů. Diagnóza tedy zněla dětská mozková obrna – spasticko-dystonická – s postižením všech 4 údů a s 50 % možností epilepsie. Jeho svaly se tak vyvíjejí jinak než zdravému dítěti, některé jsou příliš stažené, jiné jsou naopak ochablé.

Káju potřebujeme pravidelně vozit k lékařům a na rehabilitace.

Bohužel, naše auto ale právě neprošlo technickou kontrolou, a tak potřebujeme pořídit nové, které je pro nás ale finančně nedosažitelné i pokud dostaneme příspěvek od Úřadu práce, který je zatím nejistý.

Aby se Káji zdravotní stav zlepšoval musí neustále cvičit. Jezdí 2krát týdně na jedny rehabilitace, které jsou vzdálené 60 km. K tomu nás 2krát – 3krát týdně vždy čekají ještě jiné rehabilitace 15 km vzdálené a v teplých měsících pak ještě k tomu všemu jezdíme 100 km na hiporehabilitace a 2krát ročně přes 400 km do lázní.

Auto je pro nás naprostou nezbytností a zároveň se do něj musí vejít všechny speciální pomůcky, jako židlička, chodítko a další. Vzhledem k naší momentální situaci to také musí být úsporné a spolehlivé vozidlo. Vhodné by bylo např. Toyota Proace City Verso – long, které aktuálně stojí přes 700 000 Kč. Menší část zvládneme zaplatit, u další části stále doufáme, že přispěje stát, ale na tu největší část nám finance nezbývají.

Dítě s dětskou mozkovou obrnou

Pro pochopení, jak těžký pro našeho Káju pohyb je, si prosím představte, že naučit se lézt po čtyřech nebo ještě lépe chodit, je pro něho tak složité, jako pro zdravého člověka naučit se chodit po rukou.

Někdo to zvládne brzy, někdo později, někdo vůbec. Ale bez tvrdého cvičení to nezvládne nikdo.

Navíc se Kájovi v posledních letech bohužel zhoršil stav epilepsie. První záchvat měl v září 2020, pak byl půl roku bez problémů. Na konci března 2021 mu spustila záchvat horečka způsobená nákazou covid-19 a od té doby se bohužel potýkal se záchvaty 1krát až 2krát měsíčně.

Prosím, pomozte nám na naší cestě naučit naše dítě pohyby, které jsou pro jiné děti tak přirozené. V takto útlém věku hrajeme o čas a váš příspěvek do sbírky nás doslova a do písmene popoveze na této náročné cestě. Děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 70 darcov

„Držíme pěsti✊🙏a přejeme hodně štěstí 🥰💕“
1 221 Kč — Anonymný darca pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

50 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držím vám a především Kájovi pěsti!“
200 Kč — Jitka pred rokom

„Hodně štěstí!“
500 Kč — Zuzana pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držíme moc palce a přejeme hodně sil, zdraví a radosti v novém roce. “
2 112 Kč — Bára + Tomáš pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom