Pomůcky a speciální strava pro malého autistu Dominika

Teplice 1 / Zbierku organizuje Karolina Veselá zc.manzes@88aleseVaniloraK

{}
0 %

Pomůcky a speciální strava pro malého autistu Dominika

Vybraných 33 400 Kč z 33 000 Kč
Zostáva -789 dní
101 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. december 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Se synem jsme sami. Tatínek Dominika o něj nejeví od narozeni žádný zájem. Dominik žije ve svém světě, je velmi negativní ke každému pokusu o jeho rozvoj, neboť má diagnostikován autismus, poruchu pozornosti s hyperaktivitou a mentální retardaci. Máme velké trápení s Dominikovými afekty, sebepoškozováním i vyprazdňováním. Chlapec ve svých 6letech používá k dorozumívání 3 slova, jinak spíše citoslovce.

Syn jí jen tekutou stravu a snažím se tedy o to, aby byla bohatá na vitaminy a dávala mu dostatek živin, což je velmi obtížné, jelikož přijme pouze mléčnou stravu a pouze s vanilkovou příchutí. Za celý den, krom 3litrů této tekutiny nic jiného nesní, ani nevypije. Tyto doplňky i náhražky stravy jsou velmi drahé. Do nedávna mi pomáhal můj bratr, který ale nyní již nemá další prostředky, aby mi mohl nadále finančně vypomáhat. Dále Dominikovi pořizuji pomůcky ke kousání a posílení svalstva v ústech, ale z dávek od státu jen sotva vyžijeme, a i tyto pomůcky jsou pro nás velkou finanční zátěží.

Za vybrané peníze nakoupím synovi jeho mléčnou stravu na cca 3měsíce a také mu pořídím potřebné pomůcky k rozvoji.

Syn musí mít péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Většinu tohoto času s ním jsem jako samoživitelka já sama a některé dny se snažíme, aby navštěvoval speciální školku, ale i to je náročné, protože syn díky své hyperaktivitě usíná mezi 20:00 a 1:00 a pokud usne později, nemám ho ráno šanci vzbudit. Dále brání návštěvě školky různé situace s opatřeními okolo Covid19. Za takových podmínek je pro mě nemožné najít si brigádu, navíc je samotná péče o syna opravu velmi vyčerpávající.

Budu moc vděčná, pokud nám ulehčíte tím, že nám pomůžete získat potřebné zdravotní pomůcky a mléka, které jsou z našeho rozpočtu neuhraditelné.

Velké díky všem Šťědrým lidem

24. 12. 2021

Moc děkujeme za podporu od Vás a za to že vůbec ještě jsou tací co jim není cizí osud lhostejný a byť i malou částkou podpoří na potřebných místech.

 

Přejeme Vám všem krásné Vánoce plné pohody!

Letos se i Dominik snažil pomáhat s ozdobením stromečku.... i když to byla jen malá chvilka kdy se zapojil do těchto tradičních aktivit, je to pro mě výjimečný okamžik.

Zbierku dosiaľ podporili 18 darcov

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

222 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

12 500 Kč — Sprint spol. s r.o. pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Fandim Vám “
200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
28 %

Nenechme zlo Bez trestu