Pomozte zvířatům po požáru Bohnického statku přežít zimu

Psychiatrická nemocnice Bohnice / Zbierku organizuje Nadace Bona zc.anobecadan@ykcibrv

0 %

Pomozte zvířatům po požáru Bohnického statku přežít zimu

Vybraných 592 643 Kč z 500 000 Kč
Zostáva -491 dní
119 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 10. december 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Bývalý velkostatek, na počátku dvacátého století samostatný, je dnes nedílnou součástí Psychiatrické nemocnice Bohnice. Dlouhá léta zde funguje Bohnická farma. Na farmu chodí celé generace s dětmi i vnoučaty...

Bohužel statek 9. 11. 2022 zasáhl požár a jeho následky ohrožují přežití umístěných zvířat.

V současnosti farma pečuje o 33 koní, někteří jsou zde ustájeni a 12 z nich slouží pro hipoterapii, kdy pomáhají nejen malým dětem s neurologickými problémy, ale i pacientům s duševním onemocněním. Dále se staráme o 2 kozy, 5 ovcí a 20 králíků.

Středeční požár je pro nás tragédie. Nikomu se nic nestalo, to je samozřejmě nejdůležitější. 

Tragédie pro Farmu ovšem spočívá v tom, že je před zimou a v budově bylo uskladněno krmivo pro zvířata. Škoda je pro chovatele obrovská. Za své vzalo více než 400 balíků slámy a 300 balíků sena, v hodnotě cca 600 000 Kč. Stejně tak byla zničena technika za 1,6 milionu korun. 

Podle předběžných odhadů je také budova nenávratně poškozena. Ke vzniku požáru zatím nevíme nic bližšího.

To, co nás teď nejvíc trápí, je krmivo pro zvířata. Mimo pomoci v podobě sena a slámy, uvítáme jakýkoli finanční dar, za který bychom mohli tyto komodity nakoupit a zabezpečit tak zvířata na zimu.

Sbírku, s pověřením ředitelky PNB, organizuje Nadace Bona, která byla Psychiatrickou nemocnicí v Bohnicích založena již před 30 lety.

Mockrát děkujeme za každou pomoc!

Předali jsme výtěžek sbírky

03. 02. 2023

Ve středu předal ředitel Nadace Bona symbolický šek na částku 568 937 Kč do rukou ředitelky Psychiatrické nemocnice Bohnice. Sbírka byla určena na pomoc zvířatům po požáru Bohnického statku.

Nadace Bona uspořádala sbírku: „Pomozte zvířatům po požáru Bohnického statku přežít zimu“ prostřednictvím crowfundingové platformy ZNesnaze21 hned druhý den po požáru, tedy 10. listopadu. K 10. prosinci bylo na sbírce vybráno 119% zamýšleného objemu finančních prostředků od 756 dárců.

Bývalý velkostatek, na počátku dvacátého století samostatný, je dnes nedílnou součástí Psychiatrické nemocnice Bohnice. Dlouhá léta zde funguje Bohnická farma. Na farmu chodí celé generace s dětmi i vnoučaty. V současnosti farma pečuje o 33 koní, někteří jsou zde ustájeni a 12 z nich slouží pro hipoterapii, kdy pomáhají nejen malým dětem s neurologickými problémy, ale i pacientům s duševním onemocněním. Dále se farma stará o 2 kozy, 5 ovcí a 20 králíků.

Tragédie pro Farmu spočívala v tom, že v době požáru - před zimou, bylo v budově stodoly uskladněno krmivo pro zvířata. Škoda pro chovatele byla obrovská. Za své vzalo více než 400 balíků slámy a 300 balíků sena, v hodnotě cca 600 000 Kč. Stejně tak byla zničena technika za 1,6 milionu korun. Dárci přispěli nejen významnou finanční částkou, ale přiváželi rovnou balíky sena a další krmivo. Sbírku, s pověřením ředitelky PNB, organizovala Nadace Bona, která byla Psychiatrickou nemocnicí v Bohnicích založena již před 30 lety.

Ještě po ukončení sbírky zprostředkovala Nadace Bona předání několika finanční darů přímo PN Bohnice. ZŠ a MŠ Ústavní na své akci Vánoční rozjímání vybrala 11 716 Kč, které věnovala nemocnici nebo skupina seniorů, navštěvující kurzy angličtiny CAP Mazurská věnovala další 2 000 Kč.

Patrón zbierky 1

Nadace Bona

Organizátorem sbírky je Nadace Bona

Zbierku dosiaľ podporili 756 darcov

373 Kč — Zuzana pred rokom

300 Kč — Milena Kejmarová pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

3 000 Kč — A. Čapková Hacklová pred rokom

„Držíme palce!“
2 345 Kč — A CONSULT pred rokom

8 250 Kč — Bohnický hřbitov- navštěvníci pred rokom