Pomozte vytvořit komunitní centrum pro samoživitelky a jejich děti

Praha / Zbierku organizuje Nadační fond Karlíkův svět dětem zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozte vytvořit komunitní centrum pro samoživitelky a jejich děti

Vybraných 3 073 Kč z 150 000 Kč
Zostáva -90 dní
2 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 05. september 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsme rozvíjející se Nadační fond Karlíkův svět dětem a naše cesta započala v roce 2022 v Praze. Za zrodem fondu stojí osobní zkušenost jeho zakladatelky Evelin Pražákové. Jako matka samoživitelka poznala, jak obtížné je v této životní situaci zajistit dítě po finanční stránce a zároveň skloubit rodinný život s tím pracovním. 

V roce 2017 se mi narodil syn Karlík. Právě on a každodenní život samoživitelky jsou pro mě tou největší inspirací. Chci maminkám pomáhat být silnými a nezávislými. Pomáhat jim zvládat finanční zátěž spojenou s výchovou dítěte, pomáhat jim hledat místo v životě a pomáhat jim nebát se zkoušet nové životní příležitosti, které zlepší jejich životní situaci.

Mnoho samoživitelek se po rozchodu či ztrátě partnera ocitá v tíživé situaci. Musejí zvládnout uživit rodinu a zároveň nesou plnou zodpovědnost za výchovu dětí. Někdy na to zůstanou úplně samy. Mnoho z nich čelí finanční nejistotě, sociální izolaci a psychickým obtížím. Také na trhu práce jsou samoživitelky jednou z nejohroženějších skupin, která čelí značnému znevýhodnění. Obtíže maminek se promítají i do životů dětí. A přece právě dětství a dospívání, nejcitlivější období života, formuje člověka na celý život.

Posláním Nadačního fondu Karlíkův svět dětem je ukázat samoživitelkám cestu, jak v jejich nelehké situaci zvládnout péči o dítě a poskytnout mu dostatek lásky, péče a podpory. Zároveň jim chceme pomáhat hledat nástroje pro zvládnutí vyšší finanční zátěže, kterou přinesl odchod partnera.

Chceme dát samoživitelkám pocit, že na všechno nejsou samy.  

Rozhodli jsme se proto vytvořit dostupné a bezpečné místo pro setkávání samoživitelek, kterým je bude provázet přátelský a zkušený kolektiv žen.   

Jak sbírka pomůže?

Společně vytvoříme komunitní centrum pro vzdělávaní a setkávání maminek a jejich dětí. Naším cílem je vytvořit komunitu samoživitelek, které si budou moci vzájemně vypomáhat v pracovním i osobním životě. Z nevyužité části strašnického domu chceme vytvořit oázu klidu se zahradou a potřebujeme proto prostředky na rekonstrukci a vybavení kanceláře Karlíkova světa. Z vybraných prostředků pořídíme a vybavíme kuchyň, ve které se budou moci maminky s dětmi učit vařit zdravá jídla za dostupné ceny. Na zahradě budeme pěstovat bylinky, ovoce a zeleninu, které bude možné následně v nové kuchyni zpracovat. Ve zrekonstruovaném společných prostorách budeme pořádat kurzy a semináře zaměřené na podporu maminek a jejich uplatnění na trhu práce. Maminky budou moci dále využít poradenství v krizových situacích, koučovacího programu nebo kurzů zaměřených na finanční gramotnost. Zároveň zde bude probíhat program pro děti zaměřený mimo jiné na malování, výrobu, umělecká představení, pohybové aktivity a nácvik emočních dovedností.

Připojte se k nám a pomozte nám pomáhat těm, kteří to potřebují. Společně můžeme udělat velkou změnu v životech mnoha žen a jejich dětí. Moc si vážíme Vaší podpory a předem děkujeme za všechny dary!

Zbierku dosiaľ podporili 4 darcov

„Ať se vám daří. “
100 Kč — Terka pred 4 mesiacmi

1 500 Kč — Jiří Anděl pred 5 mesiacmi

„Držím palce!“
1 221 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi