Pomozte nám dokončit studentský film Svatobor!

celá ČR / Zbierku organizuje Prokop Prčík moc.liamg@pokorp.kicrp

0 %

Pomozte nám dokončit studentský film Svatobor!

Vybraných 59 119 Kč z 125 000 Kč
Zostáva 6 dní
47 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 20. apríl 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Svatobor je bakalářský film z FAMU, který zpracovává neobvyklé téma – střet pohanství a křesťanství v raném středověku.

Neklade si za cíl být dějepisným výkladem tehdejší doby. Chceme vytvořit živý fikční svět magické a snové povahy, založený na silných poetických obrazech, ponorném zvuku a atmosféře tehdejší doby.

Vyprávíme příběh čtyř postav dvou generací, který je o duchovním hledání, mezigeneračním neporozumění, vzniku radikalismu a fanatismu, ale i o naději a spáse.

"Námět začal vznikat před několika lety v době, kdy jsem se zabýval intenzivním duchovním hledáním. To vyústilo v krizi, která byla pro mě hluboce určující, a zásadně ovlivnila podobu připravovaného filmu Svatobor. Kromě toho mě ovlivnilo místo, v kterém jsem vyrůstal. Pocházím z jihomoravských Mikulčic, kde se v raném středověku nacházelo rozsáhlé slovanské hradiště, patrně jedno z nejvýznamnějších mocenských a duchovních center Velkomoravské říše. Vždy mě fascinovala představa tehdejšího člověka; jeho prožívání, myšlení a spiritualita před příchodem křesťanství..."

Prokop Prčík, režisér a scénárista filmu

Jak sbírka pomůže?

Na přelomu května a června tohoto roku natáčíme v autentických archeoskanzenech v Královehradeckém a Zlínském kraji, peníze proto potřebujeme hlavně na dopravu techniky, štábu a herců. Také je využijeme na stravu a ubytování. Abychom vystihli ducha doby, potřebujeme prostředky na výrobu věrohodných rekvizit a kostýmů z autentických materiálů, které nám pomůžou zpodobnit atmosféru raného středověku.

KDO JSME?

Hlavní role ztvární herci Petr Herold (Svatobor), Iveta Dušková (Živa), Cyril Dobrý (Vratislav) a Magdalena Fedorková (Svatava).

Filmový štáb je složen především studenty a studentkami FAMU a DAMU. Režisérem a scénáristou je Prokop Prčík, kameramankou Helena Fikerová, producentkou Tereza Turečková, zvukařem Tomáš Jiřička, kostýmní výtvarnicí Ellen Pávková, výtvarnicemi scény Tereza Thérová a Lucie Pangrácová a hudební skladatelkou Anna Cibulková.

Patrón zbierky 2

214

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 2302302388/5500 s variabilním symbolem 214. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

NF Propolis33

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33.

Zbierku dosiaľ podporili 33 darcov

10 000 Kč — BOHEMICA BOOKS s.r.o. približne pred hodinou

862 Kč — Monika V. pred 3 dňami

„natoč to bejby!“
1 000 Kč — fil+jam pred 3 dňami

373 Kč — Adam O. pred 3 dňami

10 000 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

5 000 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Děkuji, držím palce a těším se na film, Věra“
777 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

„Ahoj Mohu se zeptat proč jste si jako kulisu sdělení vybrali prave Středověk? Děkuji “
500 Kč — Radka pred 3 týždňami

7 777 Kč — Nadační fond Propolis33 pred 3 týždňami

„Držím palce!“
200 Kč — Mirko pred mesiacom