Pomozte nám dokončit studentský film Svatobor!

celá ČR / Organizer: Prokop Prčík moc.liamg@pokorp.kicrp

0 %

Pomozte nám dokončit studentský film Svatobor!

Amount raised 61 216 Kč of 125 000 Kč goal
Left -93 days
49 % z původního cíle
The campaign has ended 20. April 2024

Help by sharing

Svatobor je bakalářský film z FAMU, který zpracovává neobvyklé téma – střet pohanství a křesťanství v raném středověku.

Neklade si za cíl být dějepisným výkladem tehdejší doby. Chceme vytvořit živý fikční svět magické a snové povahy, založený na silných poetických obrazech, ponorném zvuku a atmosféře tehdejší doby.

Vyprávíme příběh čtyř postav dvou generací, který je o duchovním hledání, mezigeneračním neporozumění, vzniku radikalismu a fanatismu, ale i o naději a spáse.

"Námět začal vznikat před několika lety v době, kdy jsem se zabýval intenzivním duchovním hledáním. To vyústilo v krizi, která byla pro mě hluboce určující, a zásadně ovlivnila podobu připravovaného filmu Svatobor. Kromě toho mě ovlivnilo místo, v kterém jsem vyrůstal. Pocházím z jihomoravských Mikulčic, kde se v raném středověku nacházelo rozsáhlé slovanské hradiště, patrně jedno z nejvýznamnějších mocenských a duchovních center Velkomoravské říše. Vždy mě fascinovala představa tehdejšího člověka; jeho prožívání, myšlení a spiritualita před příchodem křesťanství..."

Prokop Prčík, režisér a scénárista filmu

Jak sbírka pomůže?

Na přelomu května a června tohoto roku natáčíme v autentických archeoskanzenech v Královehradeckém a Zlínském kraji, peníze proto potřebujeme hlavně na dopravu techniky, štábu a herců. Také je využijeme na stravu a ubytování. Abychom vystihli ducha doby, potřebujeme prostředky na výrobu věrohodných rekvizit a kostýmů z autentických materiálů, které nám pomůžou zpodobnit atmosféru raného středověku.

KDO JSME?

Hlavní role ztvární herci Petr Herold (Svatobor), Iveta Dušková (Živa), Cyril Dobrý (Vratislav) a Magdalena Fedorková (Svatava).

Filmový štáb je složen především studenty a studentkami FAMU a DAMU. Režisérem a scénáristou je Prokop Prčík, kameramankou Helena Fikerová, producentkou Tereza Turečková, zvukařem Tomáš Jiřička, kostýmní výtvarnicí Ellen Pávková, výtvarnicemi scény Tereza Thérová a Lucie Pangrácová a hudební skladatelkou Anna Cibulková.

Patrons 2

214

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 2302302388/5500 s variabilním symbolem 214. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

NF Propolis33

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33.

40 donations

200 Kč — Anonymous donor 3 months ago

“🤹🏻‍♂️”
324 Kč — 🌝 3 months ago

“11. 10. Je TOP :-) Ať to úspěšně dokončíš ! ”
333 Kč — Martyn Hodonín 3 months ago

252 Kč — Eva Grünwaldová 3 months ago

100 Kč — Anonymous donor 3 months ago

“🌲”
555 Kč — Klára Š. 3 months ago

“Ať se dílo podaří 😁”
333 Kč — Danka 3 months ago

10 000 Kč — BOHEMICA BOOKS s.r.o. 3 months ago

862 Kč — Monika V. 3 months ago

“natoč to bejby!”
1 000 Kč — fil+jam 3 months ago