Pomozte Aleně v boji s roztroušenou sklerózou

Staré Město u Uherského Hradiště / Zbierku organizuje Alena Reblová zc.murtnec@r.anela

{}
0 %

Pomozte Aleně v boji s roztroušenou sklerózou

Vybraných 0 Kč z 150 000 Kč
Zostáva 88 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 02. november 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Aleně byla před 8 lety diagnostikována roztroušená skleróza. Tehdy přestala slyšet na pravé ucho a vystřídala se v ordinacích řady lékařů, od obvodního přes ORL až po neurologii, kde lumbální vyšetření potvrdilo diagnózu roztroušená skleróza. Jedná se o autoimunitní onemocnění, které postihuje centrální nervovou soustavu, tedy mozek a míchu. Imunitní systém začne napadat i zdravé buňky, což způsobuje poškození nervů i mozku a míchy.

Terapie roztroušené sklerózy

Přestože roztroušenou sklerózou nelze vyléčit, pomocí terapie je možné snížit výskyt a celkově zpomalit průběh onemocnění.

Bohužel infuzní terapii a vitamínovou terapii pojišťovny nehradí, stejně jako potřebné fyzioterapie, a tak na jejich pokrytí bude použit výtěžek této sbírky.

Alena si musí 3krát týdně píchat injekce, které mají za úkol zabránit vzniku dalšímu průběhu nemoci. Tyto biologické injekce obsahuji i příměsi chemické, které zatěžuji organismus s vedlejšími účinky a negativně ovlivňují hormonální systém, a také způsobují nepříjemné urologické, gynekologické zdravotní potíže, včetně opakovaným zánětům, které sice přeléčuje, ale kvůli potlačované imunitě se to příliš nedaří. Před pár roky navíc přibyly i žaludeční potíže, které se zhoršily kvůli covidu 19.

Alenin zdravotní stav je velmi závažný a lékaři proto doporučují v další terapii pokračovat v léčbě pomocí infuzí s vysoko dávkovým vitaminem C, B a antioxidačními látkami a injekce vit. D 1krát za 3-4 týdny opakovaně a zároveň je potřeba fyzioterapie minimálně po dobu 12 měsíců.

Pojďme společně zlepšit kvalitu Alenina života. Se svými příjmy by si potřebnou terapii a zpomalení průběhu nemoci nemohla dovolit.

Všem dárcům mnohokrát děkujeme.