Pomozme velmi nemocnému Ondrovi v těžké životní situaci

Praha / Zbierku organizuje Simona Drake moc.liamg@anomis.ekard

{}
0 %

Pomozme velmi nemocnému Ondrovi v těžké životní situaci

Vybraných 109 052 Kč z 68 000 Kč
Zostáva -300 dní
160 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Ondra je můj dlouholetý kamarád – známe se skoro 20 let. Ondra byl vždy ochotný za každé situace komukoliv pomoci a člověk se na něj mohl ve všem spolehnout, stejně tak i jeho rodina. Má krásná 8letá dvojčátka – holčičku a chlapečka, která má ve střídavé péči. Bohužel osud tomuto tatínkovi nepřál, Ondra sice žije v Praze, ale nyní leží ve Fakultní nemocnici Olomouc, protože má blízko své rodiče, kteří za ním mohou chodit. Nyní můžeme my pomoci Ondrovi!

Ondra trpí dlouhodobě chronickým degenerativním onemocněním kloubů (Bechtěrev), a dále chronickým onemocněním ulcerózní kolitida. Bohužel se mu k tomu před několika měsíci přidalo vzácné onemocnění sklerozující cholangitida, které napadá žlučovody, žlučník a játra. Toto onemocnění mu způsobilo cirhózu jater (i když je Ondra abstinent). 

Nyní potřebuje transplantaci jater.

Čekání na transplantaci a na lepší časy

V IKEMu čekají, až se jeho zdravotní stav stabilizuje, a poté by se k transplantaci přistoupilo. Ondra je taková čistá duše a mnoho lidí, jako je on, kolem sebe nemám. Ondra je naprosto úžasný táta, který se o děti vzorně stará, věnuje jim veškerý svůj volný čas, učí se s nimi, bere je na výlety, a jeho děti ho za to velmi milují. Své děti bohužel již dlouho neviděl, protože jsou momentálně u své matky v Praze.

Ondra se v tuto chvíli nachází v tíživé životní situaci z toho důvodu, že musí platit nájem za byt v Praze, splácí auto, plus další životní výdaje a poplatky. Ke své práci recepčního si přes týden, kdy neměl děti v péči, přivydělával jako kadeřník, což mu velmi pomáhalo v udržení životní úrovně pro sebe a své děti. Ondra nyní ale pobírá jen nemocenskou, která mu na tyto potřeby nestačí a dostává se postupně do dluhů. Peníze vybrané přes sbírku mu pomůžou zejména k udržení bytu, což je v této chvíli stěžejní.

Byt si potřebuje udržet, aby se měl kam vrátit z nemocnice a aby k němu zase mohly jezdit jeho děti.

Byt se nachází nedaleko školy, kam děti chodí, takže nemusí tak daleko dojíždět. Což je dalším důvodem, proč by bylo dobré, aby si byt Ondra udržel. Zatím totiž není jisté, jak na tom Ondra v budoucnu bude, ale doufáme v co nejlepší vývoj. Velmi si přátelství s Ondrou vážím – takových lidí jako je on, je pomálu. Ráda bych mu proto nyní pomohla, aby nemusel ve svém vážném stavu nyní řešit existenciální problémy a mohl se soustředit na léčbu. Přidejte se prosím ke mně! Podpořme ho v těchto těžkých časech.

Všichni si přejeme jeho uzdravení. Mockrát proto děkuji za každou vaši podporu pro tohoto úžasného tátu!

Ondry zdraví se bohužel dále horší :o(

26. 01. 2023

Ondrovi bohužel zjistili rakovinotvorné nádory na játrech a ve střevě, takže transplantaci podstoupit v tuto chvíli nemůže. Řeší se chemoterapie, kterou bude muset zahájit v co nejbližší době. Čeká se, až mu klesne teplota, kterou má poslední dny kolem 40 stupňů :o(

Nyní dochází do IKEMu, kde mu dělají potřebná vyšetření a přípravu na chemoterapii.

Prosím, držme všichni Ondrovi pěsti, ať vše dobře dopadne!

Je to úžasný člověk a hlavně skvělý a obětavý táta, který si takový osud opravdu nezaslouží!

Zbierku dosiaľ podporili 97 darcov

„Přeji vám brzké uzdravení a těším se na viděnou“
1 500 Kč — Svatava Vronská pred rokom

123 Kč — Anonymní dárce pred rokom

„Speedy recovery Ondrasku“
2 112 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Ondrášku, drž se! “
500 Kč — Annette pred rokom

„Ondro drž se. 🍀💚“
5 000 Kč — BONUSIA pred rokom

„myslíme na Tebe, Ondri! 🙏🐾❤️“
777 Kč — Veronika a Gabi pred rokom

„Ahoj Ondrášku, držím pěsti 💋“
777 Kč — Ivana pred rokom

„Ondro, držím pěstičky a drž se! Borhyová se na tebe těší 😊😘.“
111 Kč — Lenka pred rokom

„Ondro, vrať se za mnou brzo do práce. Drž se, celá rodina na tebe myslime. Hodně štěstí! “
778 Kč — Kolega František pred rokom

„Ahoj Ondro,osobne ťa poznám a preto ti veľmi prajem aby všetko dopadlo na výbornú,hlavne zdravie a následne aj všetko ostatné. Moc držím prsty a myslím na teba🍀“
951 Kč — Nataša z Oxfordu😉 pred rokom