Pomozme velmi nemocnému Ondrovi v těžké životní situaci

Praha / Organizer: Simona Drake moc.liamg@anomis.ekard

{}
0 %

Pomozme velmi nemocnému Ondrovi v těžké životní situaci

Amount raised 109 052 Kč of 68 000 Kč goal
Left -430 days
160 % z původního cíle
The campaign has ended 09. February 2023

Help by sharing

Ondra je můj dlouholetý kamarád - známe se skoro 20 let. Seznámili jsme se v Anglii, kde jsme jako Češi a Slováci drželi hodně při sobě. Ondra je vyučený kadeřník a nás holky tam vždycky melíroval, barvil a stříhal. Nikdy si za to nic nevzal - dělal to pro nás jen tak, čehož jsme si velmi vážily. Ondra je taková čistá duše a mnoho takových lidí, jako je on, kolem sebe nemám. Má dvě osmiletá dvojčátka (chlapce a dívku) ve střídavé péči. Ondra je naprosto úžasný táta, který se o děti vzorně stará, věnuje jim veškerý svůj volný čas, učí se s nimi, bere je na výlety, a jeho děti ho za to velmi milují. Ondra trpí dlouhodobě chronickým degenerativním onemocněním kloubů (Bechtěrev), a dále chronickým onemocněním ulcerózní kolitida. Bohužel se mu k tomu před dvěma měsíci přidalo vzácné onemocnění sklerozující cholangitida, které napadá žlučovody, žlučník a játra. Toto onemocnění mu způsobilo cirhózu jater (i když je Ondra abstinent), a nyní potřebuje transplantaci jater. V Ikemu čekají, až se jeho zdravotní stav stabilizuje, a poté by se k transplantaci přistoupilo.

Ondra sice žije v Praze, ale nyní leží ve Fakultní nemocnici Olomouc, protože má blízko své rodiče, kteří za ním mohou chodit. Své děti bohužel již dlouho neviděl, protože jsou momentálně u své matky v Praze.

Ondra se v tuto chvíli nachází v tíživé životní situaci z toho důvodu, že musí platit nájem za byt v Praze, splácí auto, plus další poplatky spojené s dětmi a jejich školou, výlety, jeho léky, a jiné. Ke své práci recepčního si přes týden, kdy neměl děti v péči, přivydělával jako kadeřník, což mu velmi pomáhalo v udržení životní úrovně pro sebe a své děti. Ondra nyní ale pobírá jen nemocenskou, která mu na tyto potřeby nestačí a dostává se postupně do dluhů. Peníze vybrané přes sbírku by mu pomohly zejména k udržení bytu, ke schopnosti zajistit dětem školní činnosti, které se platí zvlášť, a k možnosti pokračovat dále ve splácení automobilu, pojistek, aj.

Zatím není jisté, zda se jeho stav zlepší, jak dlouho bude muset být v nemocnici, a zda v budoucnu bude vůbec schopný pracovat.


Ondry zdraví se bohužel dále horší :o(

26. 01. 2023

Ondrovi bohužel zjistili rakovinotvorné nádory na játrech a ve střevě, takže transplantaci podstoupit v tuto chvíli nemůže. Řeší se chemoterapie, kterou bude muset zahájit v co nejbližší době. Čeká se, až mu klesne teplota, kterou má poslední dny kolem 40 stupňů :o(

Nyní dochází do IKEMu, kde mu dělají potřebná vyšetření a přípravu na chemoterapii.

Prosím, držme všichni Ondrovi pěsti, ať vše dobře dopadne!

Je to úžasný člověk a hlavně skvělý a obětavý táta, který si takový osud opravdu nezaslouží!

97 donations

“Přeji vám brzké uzdravení a těším se na viděnou”
1 500 Kč — Svatava Vronská 1 year ago

123 Kč — Anonymní dárce 1 year ago

“Speedy recovery Ondrasku”
2 112 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Ondrášku, drž se! ”
500 Kč — Annette 1 year ago

“Ondro drž se. 🍀💚”
5 000 Kč — BONUSIA 1 year ago

“myslíme na Tebe, Ondri! 🙏🐾❤️”
777 Kč — Veronika a Gabi 1 year ago

“Ahoj Ondrášku, držím pěsti 💋”
777 Kč — Ivana 1 year ago

“Ondro, držím pěstičky a drž se! Borhyová se na tebe těší 😊😘.”
111 Kč — Lenka 1 year ago

“Ondro, vrať se za mnou brzo do práce. Drž se, celá rodina na tebe myslime. Hodně štěstí! ”
778 Kč — Kolega František 1 year ago

“Ahoj Ondro,osobne ťa poznám a preto ti veľmi prajem aby všetko dopadlo na výbornú,hlavne zdravie a následne aj všetko ostatné. Moc držím prsty a myslím na teba🍀”
40 € — Nataša z Oxfordu😉 1 year ago