Pomozme nezletilé mamince Nikole se základními potřebami pro miminko

Olomouc / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozme nezletilé mamince Nikole se základními potřebami pro miminko

Vybraných 6 217 Kč z 18 000 Kč
Zostáva -442 dní
35 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 08. máj 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem nezletilá maminka. Miminko jsem v takto útlém věku neplánovala, chtěla jsem si dodělat nějakou školu, jako každá holka mého věku, ale přišla jsem dost pozdě na to, že jsem těhotná, a tak nezbývalo než si mou dnes tolik milovanou dceru Leonku nechat.

Mateřská láska je neuvěřitelná věc. Nikdy bych dcerku nikomu nedala.

Od porodu na tom ale nejsem zdravotně dobře, což mi bohužel také neumožňuje péči o Leonku. Leonka trpí bronchitidou a již i byla hospitalizovaná v nemocnici. Můj zdravotní stav mi zatím neumožňuje jít do práce a otec dítěte je sám nezletilý a na výživu své dcery nic nepřispívá. Bohužel ani jeho rodina mi žádným způsobem s péčí o dítě nepomáhá. Se vším mi pomáhá moje maminka.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na hygienické potřeby a základní potřeby maličké Leonky.

Máme období, kdy od státu nemůžeme čerpat dávky, i když nám náleží, čekáme na vyhodnocení rozsudku ze soudu, jelikož Leonka nemá zákonného zástupce a poručníkem bude moje maminka, u které bydlím. Od začátku mi maminka hodně pomohla, ale přišly náhlé finanční výdaje těsně před porodem Leonky a všichni jsme se museli přestěhovat.

Má maminka je neuvěřitelně silná žena, která pečuje o mě – 16letou dceru Nikolu a 7letého syna Sebastiana. Kromě toho je poručnicí své 15leté sestry Romany, kterou má v osobní péči od roku 2020, kdy zemřela jejich maminka.

Z peněz, které měla maminka ušetřené, musela zaplatit nájem a kauci v bytě, ve kterém nyní bydlíme. V těhotenství jsem se také snažila chodit na brigády, dokud to šlo, a tak jsem s maminkou pořídila Leonce do začátku základní potřeby.

Nyní však byly mamince pozastaveny některé dávky SSP – přídavky na děti, a to kvůli probíhajícímu soudnímu řízení o ustanovení poručníka mé nedávno narozené dcery. Ocitli jsme se tak ve finanční tísni, kdy po zaplacení nájemného nám již nic nezbývá na běžný provoz domácnosti a uvítáme jakoukoliv formu pomoci.

Děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 5 darcov

373 Kč — Sofinka pred rokom

„Kéž Vám Bůh požehná. Ať se Leonka brzy uzdraví!“
480 Kč — Anonymný darca pred rokom

3 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Posíláme příspěvek za všechny naše objednávky v předchozím čtvrtletí, přejeme hodně štěstí ❤️. Markéta ze suSOLO.cz“
2 112 Kč — suSOLO.cz pred rokom

„Hodně štěstí “
252 Kč — MM pred rokom