Pomozme nezletilé mamince Nikole se základními potřebami pro miminko

Olomouc / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozme nezletilé mamince Nikole se základními potřebami pro miminko

Amount raised 6 217 Kč of 18 000 Kč goal
Left -204 days
35 % z původního cíle
The campaign has ended 08. May 2023

Help by sharing

Pomozme nezletilé mamince Nikole se základními potřebami pro miminko


Jsem nezletilá maminka. Miminko jsem v takto útlém věku neplánovala, chtěla jsem si dodělat nějakou školu, jako každá holka mého věku, ale přišla jsem dost pozdě na to, že jsem těhotná, a tak nezbývalo než si mou dnes tolik milovanou dceru Leonku nechat.

CITACE1: Mateřská láska je neuvěřitelná věc. Nikdy bych dcerku nikomu nedala.

Od porodu na tom ale nejsem zdravotně dobře, což mi bohužel také neumožňuje péči o Leonku. Leonka trpí bronchitidou a již i byla hospitalizovaná v nemocnici. Můj zdravotní stav mi zatím neumožňuje jít do práce a otec dítěte je sám nezletilý a na výživu své dcery nic nepřispívá. Bohužel ani jeho rodina mi žádným způsobem s péčí o dítě nepomáhá. Se vším mi pomáhá moje maminka.

PODNADPIS: Jak sbírka pomůže?

CITACE2: Výtěžek sbírky půjde na hygienické potřeby a základní potřeby maličké Leonky.

Máme období, kdy od státu nemůžeme čerpat dávky, i když nám náleží, čekáme na vyhodnocení rozsudku ze soudu, jelikož Leonka nemá zákonného zástupce a poručníkem bude moje maminka, u které bydlím. Od začátku mi maminka hodně pomohla, ale přišly náhlé finanční výdaje těsně před porodem Leonky a všichni jsme se museli přestěhovat.

CITACE3: Má maminka je neuvěřitelně silná žena, která pečuje o mě – 16letou dceru Nikolu a 7letého syna Sebastiana. Kromě toho je poručnicí své 15leté sestry Romany, kterou má v osobní péči od roku 2020, kdy zemřela jejich maminka.

Z peněz, které měla maminka ušetřené, musela zaplatit nájem a kauci v bytě, ve kterém nyní bydlíme. V těhotenství jsem se také snažila chodit na brigády, dokud to šlo, a tak jsem s maminkou pořídila Leonce do začátku základní potřeby.

Nyní však byly mamince pozastaveny některé dávky SSP – přídavky na děti, a to kvůli probíhajícímu soudnímu řízení o ustanovení poručníka mé nedávno narozené dcery. Ocitli jsme se tak ve finanční tísni, kdy po zaplacení nájemného nám již nic nezbývá na běžný provoz domácnosti a uvítáme jakoukoliv formu pomoci.

Děkujeme.


5 donations

373 Kč — Sofinka 7 months ago

“Kéž Vám Bůh požehná. Ať se Leonka brzy uzdraví!”
480 Kč — Anonymous donor 7 months ago

3 000 Kč — Anonymous donor 7 months ago

“Posíláme příspěvek za všechny naše objednávky v předchozím čtvrtletí, přejeme hodně štěstí ❤️. Markéta ze suSOLO.cz”
2 112 Kč — suSOLO.cz 7 months ago

“Hodně štěstí ”
252 Kč — MM 8 months ago