Pomozme mamince o berlích s péčí o nemocného syna

Pardubice / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozme mamince o berlích s péčí o nemocného syna

Vybraných 1 721 Kč z 15 625 Kč
Zostáva -214 dní
11 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. november 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem maminka 8letého Vítka a 5letého Maxíka. Bohužel, se se mnou osud příliš nemazlil. V současnosti jsem samoživitelka, protože tatínek mladšího syna s námi již dlouhodobě nežije v domácnosti, neb je ve výkonu trestu.

Starší syn Vítek má zase od 3 let diagnostikovaný atypický autismus spolu s ADHD. Postupem času se nám přidaly i další diagnózy – mentální retardace a enuréza, celiakie a alergie na kravskou bílkovinu.

Péče o Vítka je náročná a je to závazek na 24/7, a tak jsem momentálně na UP.

S tím se samozřejmě pojí i naše velmi nelehká finanční situace.


Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na osobní asistenci, kterou bychom potřebovali využívat v mnohem větší míře, než nyní využíváme.

Momentálně využíváme max. 2-3 x týdně po 2-3 hodinách. Nyní si je nemohu dovolit využívat ve větší míře, jelikož je to velmi finančně náročné.

Vzhledem k tomu, že já jsem po operaci kolene a mám berle, je pro mě prakticky nemožné jít s dětmi ven bez asistence, nebo je bez asistentky uhlídat doma. Proto je zapotřebí asistence nyní u nás denně, a to je pro mě finančně neúnosné.

Velice by mi ulehčení s asistencí pomohlo v řešení běžných provozních záležitostí domácnosti, péči o druhého syna i ve hledání práce či brigády. Pro Vítka je jakýkoliv pobyt venku, kde se něco vyřizuje obrovská zátěž a jen velice složitě to zvládá. Ve většině případů to skončí afektem, nebo záchvatem.

Nyní je Vítek již delší dobu na speciálním kočárku, jelikož má problémy s podlamováním nohou, a hlavně má výrazně zhoršený psychický stav.

Má také velice zvýšenou autoagresi i agresi vůči ostatním. Začal mít dokonce sebedestruktivní sklony, které řeším s psychiatrem, ale vyžaduje díky tomu ještě mnohem vyšší pozornost, prakticky pořád, aby někomu nebo sobě něco neudělal. Další účel, kde bych pomoc využila by byly rehabilitace pro Vítka a pokud by se vybralo více, tak i pro Maxíka, který je chudáček už z toho všeho také ve špatném stavu. Hlavně by se jednalo o hiporehabilitace, muzikoterapie, canisterapie, a další rehabilitace.

Před nehodou, která se mi stala jsem cvičila pilates, ale nyní jsem po operaci a budu si žádat o invalidní důchod, protože je zdravotně nemožné se k této profesi vrátit. Aktivně si ale hledám práci, kterou budu moci skloubit s péčí o syny, ale není to jednoduché.

Prosím, pomozte mi v této nelehké situaci. Děkuji.

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi