Pomozme mamince Karolíně odrazit se ode dna!

Plzeň / Zbierku organizuje Karolína moc.liamg@munemarpktepz

{}
0 %

Pomozme mamince Karolíně odrazit se ode dna!

Vybraných 42 741 Kč z 45 514 Kč
Zostáva -459 dní
94 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 18. marec 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Na brýle se již vybralo, ale my jedeme dál!

Milí dárci, navýšili jsme cílovou částku a ve sbírce pokračujeme, protože se Karolína ocitla v opravdu velké finanční tísni. Sbírka tedy dále běží na nájem.

Karolíně stále nebyl přiznán příspěvek na bydlení, a tak nemá z čeho zaplatit nájem. Situace je vyhrocená i s nákupem potravin, a tak jsme navýšili již vybranou částku o 30 000 Kč.

Této statečné mamince se totiž bude hodit doslova každá koruna. Pomozme jí odrazit se ode dna!

--------------------------------------------------------------------

Jmenuji se Karolína. Jsem maminka 5 dětí a dnes mám v péči 2 nezletilé dcery. Vystudovala jsem střední stavební průmyslovku, jsem věřící, skromný člověk, který se neustále snaží pomoci si vlastními silami zvládnout všechny nároky života, bohužel ne vždy je to ale reálně možné, tím, že jsem na péči o děti zůstala sama. Otec dětí se ztratil a zbyly po něm jen dluhy na výživném, které nejsou vymahatelné. Není ani možné získat náhradní výživné od úřadu práce.

Všechny tyto těžkosti, jsem ale vzala jako šanci pro můj růst. Když jsem musela začít doma vzdělávat jednu ze svých dcer, motivovalo mě to k absolvování kurzu asistenta pedagoga, kdy jsem tuto práci až do srpna tohoto roku vykonávala. Jelikož jsem však v únoru roku 2021 onemocněla covidem, mělo to velký vliv na mé fyzické a psychické zdraví a zašlo to tak daleko, že jsem již nebyla schopna svou práci vykonávat. Trápila mě silná nespavost a stavy vyčerpání, na které nezabírala žádná medikace.

Jak sbírka pomůže?

Již několik let špatně vidím, ale jelikož veškeré finanční prostředky používám na uspokojení potřeb dětí, nikdy mi nezbylo na to, pořídit si vlastní brýle. Prosím, pomozte mi vidět nezamlžený svět v plných barvách.

Často jsem velmi unavená z toho, jak musím oči namáhat. Váš příspěvek mi tak pomůže vykročit do pozitivních a barevných zítřků.

Můj stav po prodělání covidu se nakonec zhoršil na tolik, že jsem se domluvila se svým plnoletým synem, že mi pomůže s péčí o jednu z dcer, což bylo pro všechny velmi psychicky bolestivé, ale jiné řešení v dané situaci nebylo. V životě jsme se totiž měli už i hůř, jednu dobu jsem totiž byla dokonce s dětmi na ulici, avšak ani současná situace není nijak růžová.

Žijeme z podpory v nezaměstnanosti ve výši 11 000 Kč, která mi však v tomto měsíci skončí, a z přídavků na děti. Spolupracujeme s OSPODem a organizací DOMUS, pomáhající rodinám v těžké situaci, zároveň také čerpáme pomoci z potravinové banky.

Intenzivně se snažím získat práci, chodím na výběrová řízení, ty jsou však bez úspěchu. Prosím, pomozte mi získat brýle, abych si mohla najít práci ve třídě jako asistentka a vidět dobře na tabuli. Děkuji.

Opravdu poslední poděkování

17. 04. 2023

Nevím, zda tato zpráva ještě nalezne nějakého adresáta. Chci poděkovat i těm posledním dárcům, se kterými jsme již téměř došli do cílové částky. Docházím stále na psychiatrický stacionář v Plzni a jsem vděčná za celý proces, který provází mé uzdravování. Teď už vím, že se za 3 měsíce uzdravit nemůžu. Čím jsem nejvíc obohacena, je proces pokory, kdy si člověk uvědomí, že je opravdu nemocný a nemůže tu těžkou káru pořád táhnout. A padá sice ke dnu, ale aspoň už není v sebeklamu. Upřímně, ještě bych nějakou pomoc potřebovala, najíždím na dávky hmotné nouze, v mém případě bude potřeba nejmíň deset potvrzení, takže v tomto je stacionář nedomyšlený, nedostaneme totiž volný čas na vyřizování úředních věcí. Vše bude zas opožděné. Potřebovala jsem pomoct až do května. Ale děkuji i za tuhle pomoc a věřím, že přijde podpora jiná. Pokud to ještě někdo bude číst a měl by pro mě jinou nabídku, např. pracovní, budu na mailu: zpetkpramenum@gmail.com

Předjarní sdílení

01. 03. 2023

Tak nevím, zda můj příběh ještě někdo sleduje, vím, že tu jsou větší dramata v příbězích. Pro mě je vaše pomoc také velmi významná. Nikdy jsem totiž nevěděla, jak sloučit léčbu s tím, abych finančně zajistila rodinu. Nikdy tu nebyl ani žádný muž, co by řekl, uvolni se, vydechni si, já to chvíli potáhnu a pomůžu ti vstát. Vaše pomoc mi pomáhá zjistit, že jsou i jiné cesty, než schopný partner či státní podpora.

Dnes mi po dlouhých bojích konečně přišel příspěvek na bydlení. Je to významný mezník. Věřím, že to zvládnu i dál spolu s léčbou, abych došla do konce stacionáře, i když se třeba nenaplní cílová částka sbírky.

Přání všeho dobrého

13. 02. 2023

Děkuji za vaše další příspěvky a chci i vám popřát, ať se vše daří a vyřeší k dobrému. Je mi jasné, že vy zas můžete mít jiné starosti. Měla jsem možnost zblízka pozorovat, jak těžké je spravovat velké finance i majetek. Opravdu si nemyslím, že mít peníze znamená být šťastný. Chce to nějakou harmonii v tom našem bytí, přeji si, aby jsme jí dosáhli.

Zbierku dosiaľ podporili 35 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Hodně štěstí!“
777 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Ať se Vám brzy podaří najít práci, která Vám pomůže odrazit se ode dna!“
100 Kč — ANONYM pred rokom

200 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Snad tento drobný příspěvek nějak pomůže. :-)“
252 Kč — Anonymný darca pred rokom

„ahoj, drž se“
500 Kč — zlata pred rokom

1 221 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom