Pomozme dospívajícím dívkám přijmout vlastní cykličnost

Ostrava / Zbierku organizuje Zuzana Švancerová zc.icomopfn@ofni

0 %

Pomozme dospívajícím dívkám přijmout vlastní cykličnost

Vybraných 0 Kč z 100 000 Kč
Zostáva 74 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. september 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Zuzana, jsem komunitní porodní asistentka a spolu s kamarádkou Blankou se věnujeme rituálům (předporodním, poporodním, po ztrátě miminka). Poslední rok a půl se věnujeme i rituálům menarche a vytvořili jsme projekt ”rituál menarche do škol”. Ideálně pro dívky 5. tříd. Čím dál víc vidíme význam tohoto projektu.

Setkáváme se s velkým nepřijetím menstruace, studem, obavami, odmítáním, bolestmi. Jak ze strany holčiček, tak i maminek a pedagogů.

Věřím, že pokud by dívky přijaly svou cykličnost, tak jim to pomůže cítit se šťastnější, zdravější a prožít v budoucnu i zdravé těhotenství a porod. Vytvořily jsme interaktivní prožitkový workshop, který nabízíme školám. Časová dotace je zhruba 6-7 h.

Společně tvoříme, vyrábíme, sdílíme, zpíváme, tancujeme a provádíme dívky přechodem v mladou ženu.

Školy projevují zájem a samy se ozývají, dokonce i z jiných regionů. Což nás velmi těší. Nejčastěji školy alternativní, kde už tak rodiče platí nemalé částky za školné. Finančních výdajů pro rodiče všech dětí i na státních školách je spousty, proto hledáme cesty, jak rodičům finančně ulevit a zároveň dopřát dívkám tento krásný a jedinečný okamžik v jejich životě oslavit, uctít a radostně přivítat. Obracím se proto na vás s žádostí o finanční podporu našeho projektu. Pokud by Vás náš projekt oslovil a dával Vám smysl. Budeme rádi za vaši podporu a tím i podporu celé naší společnosti.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek této sbírky půjde na nákup edukačních materiálů (knihy pro dívky, šátky, olejíčky, věnečky) na náklady na dopravu a na odměnu pro lektorky. 

Budeme vám moc vděční za jakékoli příspěvky.

Děkujeme.