Pomozme Davidovi a Ondřejovi zůstat s jejich nemocnou maminkou

Žatec / Zbierku organizuje Jana Honzátková zc.manzes@avoktaznohj

{}
0 %

Pomozme Davidovi a Ondřejovi zůstat s jejich nemocnou maminkou

Vybraných 44 200 Kč z 29 000 Kč
Zostáva 80 dní
152 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 20. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Sbírka hlásí 152 %, ale my jedeme dál!

Chlapcům se totiž bude hodit doslova každá koruna. Potřebují se dostávat do školy, platit nájem a pokrýt další výdaje, které jsou pro jejich studium a život nezbytné. Kdyby za nimi nestála jejich bývalá třídní učitelka Jana Hozáková, byla by jejich situace mnohem horší. Když vidíme, jak silnou komunitu dárců příběh oslovil, rozhodli jsme se nechat sbírku běžet dál.

Děkujeme, že pomáháte s námi.

znesnáze21

-----------

Jsem bývalou třídní učitelkou obou synů z této rodiny, proto mi není osud kluků ani jejich nemocné maminky lhostejný. Rodinu jsem podporovala i během docházky obou kluků na základní školu a podporuji i nadále. Davida jsem sama odvezla na přijímací zkoušky na střední školu, kterou dnes úspěšně studuje.

David navštěvuje poslední ročník průmyslové školy v Chomutově v oboru Elektrotechnika se specializací na technický management. Jeho bratr Ondřej je v posledním ročníku základní školy a zanedlouho ho čekají přijímací zkoušky na střední školu. S jejich maminkou bydlí v pronajatém bytě v Mašťově.

Před 2 lety Davidovi zemřel otec, který rodinu po rozvodu rodičů finančně podporoval. Velkou ranou pro matku bylo zjištění, že oba chlapci – 18letý David a 15letý Ondra nemají nárok na sirotčí důchod z důvodu nesplnění odpracovaných let jejich otce.

Maminka Hana je bohužel dlouhodobě nemocná a její stav znemožňuje mít stálé zaměstnání, protože 3x týdně musí absolvovat dialýzu, což je pro její nemocný organismus velmi náročné.

Po nedávném odchodu přítele matky zůstala rodina zcela bez prostředků.

Navíc musí tato maminka s dětmi v blízké době opustit byt a hrozí odebrání mladšího syna úřady a umístění do dětského domova, protože v současné době není ze zdravotních důvodů schopná se o něj řádně starat.

Výtěžek této sbírky půjde na kauci a nájemné.

Jak sbírka pomůže?

Rodina si za vybrané finance bude moci pronajmout malý byt, který bude možné dále financovat z příspěvku na bydlení, na který v tom případě bude mít rodina nárok.

Kluci se snaží, jak se jen dá, ale s takto horentní částkou pomoci nemohou. Starší David si snaží přivydělávat doučováním, což je v posledním a náročném ročníku střední školy velmi zatěžující a komplikované. Zároveň se ve svém volném čase věnuje trénování malých fotbalistů v klubu FK Krásný Dvůr.

Pomozme společně těmto skvělým hochům zůstat s jejich nemocnou maminkou!

Velké poděkování!

22. 11. 2022

Chtěla bych moc poděkovat všem, co nám přispěli. Jsem opravdu ráda, že mám spoustu přátel, kterým nejsou ostatní lidé a jejich životní příběhy lhostejné a mají srdce otevřené. Děkuju i všem neznámým dárcům. Jsem ráda, že jste. JH

Zbierku dosiaľ podporili 72 darcov

„To zvládnete! Cokoli, na co si jen pomyslíte, zvládnete! ❤️❤️❤️“
200 Kč — Magdalena Hanková pred 2 dňami

„❤️🍀“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

77 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

„Zaměstnanci ZŠ a MŠ Krásný Dvůr “
2 524 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

500 Kč — Anonymný darca pred 5 dňami

373 Kč — Anonymný darca pred 5 dňami

„Přeji celé rodině hodně sil“
374 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Jste šikovní kluci, držte se 🍀.“
800 Kč — Štůlovi pred týždňom

500 Kč — Sára Sedláková s mamkou pred týždňom

„Držte se🍀✊🏻“
252 Kč — Anonymný darca pred týždňom