Pomozme Barbaře s RS s nezbytnou dopravou za lékaři

Kamenice nad Lipou / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozme Barbaře s RS s nezbytnou dopravou za lékaři

Vybraných 6 312 Kč z 250 000 Kč
Zostáva -221 dní
3 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 08. november 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem Barbara Krejčová, ačkoliv je mé původní jméno Jarmila, nepoužívám ho, protože ho mám spojené s nepříjemnými vzpomínkami, a tak jsem se rozhodla přijmout jméno Barbara. Je mi 47 let, a žiji s manželem Martinem, který zároveň plní roli mého pečovatele.

Začala jsem život v rodině, kde mě nechtěli.

Byla jsem odebrána sociální službou a umístěna do dětského domova. Odtud jsem spolu s mým bratrem putovala až k pěstounům, kteří nás vzali do své péče. Bohužel, nic nebylo idylické ani zde. S odstupem času hodnotím svoje dětství jako nešťastné.

Sport a konkrétně šerm byl to jediné, co mě zachránilo od psychického zhroucení. Díky šermu jsem nacházela únik a radost, alespoň na chvíli. I přes všechny problémy a těhotenství v 16. letech jsem nakonec dokončila školu, ale bohužel dnes nemohu pracovat kvůli mým nemocem.

Rok 2013 pro mě znamenal zásadní změnu s diagnózou roztroušené sklerózy. Nebyla jsem si vědoma vážnosti této nemoci, ale brzy jsem se musela vyrovnat s bolestí, paralýzami a dalšími komplikacemi. Postupně se stav zhoršoval, až jsem skončila v invalidním důchodu.

Manžel se mnou celou dobu nesl všechny tyto těžkosti a věnoval se péči o mě.

Jak sbírka pomůže?

Nyní se ovšem nacházím v situaci, kdy už nemáme auto, které nám umožňovalo dostat se k lékařům, do nemocnic a na další nezbytná místa.

Výtěžek sbírky půjde právě na tuto zdravotní pomůcku – osobní automobil, na kterou mi byla zamítnuta žádost, a tak prosím o Vaši pomoc a podporu. Automobil mi umožní získat zpět kousek svobody a nezávislosti. Díky němu budu schopna lépe se vypořádat s obtížemi spojenými s roztroušenou sklerózou a dalšími zdravotními problémy. Vaše štědrost změní můj život a umožní mi zůstat aktivní a zapojená do společnosti. Předem Vám děkuji za Vaši podporu.

Děkuji.

Barbara


Zbierku dosiaľ podporili 7 darcov

200 Kč — Renáta pred 7 mesiacmi

„Fandim vam :)“
500 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Ať Vám nové auto pomůže vše zvládat! :-)“
1 500 Kč — Josef Šimon pred rokom

2 112 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom