Pomoc pro statečného válečného veterána Vasyla

Czech Republic / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci moc.liamg@analtevS.stevotipU

{}
0 %

Pomoc pro statečného válečného veterána Vasyla

Vybraných 4 924 Kč z 30 000 Kč
Zostáva -645 dní
16 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 08. júl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Vasyl je válečný veterán prvního stupně, kdy mu museli provést dvě amputace – pravou ruku i nohu a do lebky mu dali titaniovou destičku. Zranil se v roce 2014 poblíž Iloviasku (Doněcko), když svou domovinu a zemi bránil před proruskými okupanty. Jelikož válečný konflikt přetrval v té nejděsivější formě, Vasyl se svou rodinou utekli do ČR, kde teď žijí.

Vasyl potřebuje Vaši pomoc, nemá dostatek oblečení, ani finance na pořížení jídla a léků.

Vasyl nemá žádné příjmy, jakožto invalida a uprchlík. A ani jeho rodina není nyní v situaci, kdy by mu mohla pomoci. Je to chrabrý muž se zálibou ve sportech – navzdory svému omezení a handicapu se profesionálně věnuje lukostřlbě a plavání. Byl dokonce členem národního týmu Ukrajiny.

Moc Vám děkuje za každou projevenou přízeň a podporu. Opravdu moc si toho váží.


/ English version:

Stuzhenko Vasyl, a war veteran of the first group, who has two amputations (missing his right arm and leg) and a titanium plate in his head. He has been injured in 2014 near Ilovaisk (Donetsk region), defending his native country Ukraine from Russian troops! Vasyl and his family are currently located in the Czech Republic because of the war in Ukraine so he needs financial assistance from all caring people.

The money will be used to purchase vital things – food, clothing and medicine.

Stuzhenko Vasyl is professionally involved in two sports: archery and swimming. Member of the Ukrainian national team Invictus Games 2022 The Hague.

Zbierku dosiaľ podporili 12 darcov

373 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi