Pomoc pro Milana a jeho děti ze Slovenska

Slovenske Darmoty / Zbierku organizuje Ajka Suhajdova moc.oohay@hcezc_akja

{}
0 %

Pomoc pro Milana a jeho děti ze Slovenska

Vybraných 42 224 Kč z 36 000 Kč
Zostáva -729 dní
117 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 27. september 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Milan je tatínek, který se sám stará o 4 děti, a přitom se potýká s vážnými zdravotními komplikacemi. Momentálně bydlí se všemi v jednom pokoji, protože ostatní místnosti jsou neobyvatelné, silně do nich zatéká z naprosto děravé střechy.

Na oknech, které jsou z části shnilé, je jen fólie. Kuchyni doma nemají – jen malý pult a plynovou bombu, na které vaří. Elektřina je v havarijním stavu, rodina nemá napojenou vodu, a tak ji na vaření i hygienu nosí ve vědrech z protějšího domu. WC mají jen formou latríny na konci zahrady.

O pomoc pro pana Milana požádala nejprve místní sdružení OZ Sírius škola, kam chodí Milanovy děti. Sdružení odneslo rodině materiální pomoc ve formě základního oblečení pro děti, ale při osobní návštěvě zjistili, že vyřešili jen zcela malý problém rodiny, a tak byla založena sbírka na portálu LudiaLudom. V rámci sbírky na slovenském portálu se však zatím nevybralo tolik, aby se stavební práce mohly jakkoli pohnout.

Výtěžek sbírky na platformě znesnáze21 poslouží k financování menší, konkrétní části oprav – vodovodní přípojky, rozvodu vody a odkanalizování domu, které je pro rodinu nezbytné. 

Volám sa Milan Dudáš a žijem na juhu stredného Slovenska so svojimi 4 deťmi. 17 rokov som tvoril rodinu s mojou družkou, s ktorou sme mali 8 detí. Žili sme skromne v staršom domčeku po mojej mame, ktorý som sa rozhodol sám zrekonštruovať. Celý život som bol zamestnaný, chodil som pracovať aj do zahraničia. Finance stačily na uživenie tak početnej rodiny a aj na malé úpravy domu. Začal som napríklad budovať kúpeľňu, nakoľko sociálne zariadenie ani voda v dome nie sú.

Moja situácia sa rapídne zhoršila pred 2 roky, keď som dostal silný zápal pľúc, týždeň som bol v kóme. V dôsledku ochorenia mi museli operovať srdce, vymenili mi 2 chlopne. Pokojná rekonvalescencia ma však nečakala. Keď som prestal nosiť domov peniaze, moja partnerka ma opustila. Problémy sa objavily aj v škole, kde i keď deti vždy učitelia chválili, ich zanedbávanie si nemohli nevšimnúť

Môj súčasný príjem pozostáva zo 140 EUR nemocenskej a 100 EUR rodičovského príspevku, ktoré nám obec vypláca formou nákupu potravín. Výživné od matky detí nedostávam, nakoľko ešte súd nerozhodol o zverení detí do mojej starostlivosti. Z týchto peňazí zaplatím elektriku, kúpim lieky a už mi takmer nič neostane.

Veľmi pekne vás prosím o finančný prispevok.

dokonceni koupelny , rozvodu vody a kanalizace

03. 01. 2022

Tesne pred Vanoci 2021 byly ukoncene prace na koupelne a tim zavrsen projekt sbirky. Vsem vam, co jste pomohli jakymkoliv zpusobem, sdilenim, prispevky i duchovni podporou a fyzickou praci z celeho srdce dekuji . Rodina zije uz v celkem pohodlne zarizenem domove se vsim potrebnym vybavenim.

Ajka Suhajdova

Pomalu,ale jiste - voda je uz napojena -vcetne odpadu

17. 10. 2021

Tak pomalu, ale jiste jde progress praci kupredu, septik je v zemi, napojen uz na dum, konecne muze pan Milan prat v automaticke pracce, coz mu velmi ulehci, v jeho zdravotnim stavu, kdy je lehce unavitelny a starost o tak pocetnou rodinu ma na svych bedrech. Ted jeste dokoncit koupelnu se vsim vsudy a bude hotova hlavni cast praci tak, aby uz rodina zila v jakemsi normalu jako ostatni rodiny, chybi stale jeste upravit darovane dvere a pridelat zarubne k nim do vsech mistnosti, aby se v zime udrzelo teplo. Stejne tak nainstalovat radiatory v mistnostech - darovane- a propojit je s krbovymi kamny s vymenikem, ktere uz funguji jako hlavni tepelny zdroj.

VELKE PODEKOVANI VAM VSEM

27. 09. 2021

Preji krasny den a hlavne posilam vsem prispevatelum i lidem, co sdileli Milanuv pribeh, OBROVSKY DIK za vybranou castku dnes 42.024 Kc coz je 117 % , jste uzasni a vstricni pomoci tam, kde je treba a statni aparat dela minimum pro pomoc,kde je skutecne treba.

V takovou castku jsme ani nedoufali, tak snad se nam podari pozadat o castecnou zmenu vyuziti prostredku nejen na pripojeni vody a kanalizace, ale i na dokonceni koupelny.

A ja osobne jsem stastna, ze se povedla sbirka otevrit a udrzet v aktivite diky skvelym lidem v pozadi, kteri ziji v miste a podileli se 3 mesice na akci rekonstrukce domu pro Milanovu rodinu - hlavne vrchni operativni "dustojnik" pani zast.reditelky Zakl.skoly Andreje Korosove, bez ktere by se papirove sbirka neudala, ani organizace kolem pana Milana,jeho rodiny a domu neuskutecnila. Klobouk dolu pred ni za jeji stresujici prazdniny na plny uvazek v pomoci.

Dekuji vam z celeho sveho srdce - Ajka Suhajdova

Zbierku dosiaľ podporili 44 darcov

„Hodně štěstí:-))“
200 Kč — Eduard pred 2 rokmi

5 901 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

123 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

180 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

778 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

543 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

127 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

127 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Pomozme přeživšímu tátovi 3 dcer překonat následky popálenin!
17 %

Pomozme přeživšímu tátovi 3 dcer překonat následky popálenin!

SOS pomoc pro Barboru a dcery: potřebují skutečný domov
62 %

SOS pomoc pro Barboru a dcery: potřebují skutečný domov

Naděje pro Venduly děti, pro které touží dál žít
94 %

Naděje pro Venduly děti, pro které touží dál žít