Pomoc pro 68. prapor 101. teritoriální obranné brigády

Celá ČR / Zbierku organizuje Jana Galvis Rivera moc.liamg@arevirsivlag.anaj

0 %

Pomoc pro 68. prapor 101. teritoriální obranné brigády

Vybraných 34 992 Kč z 100 000 Kč
Zostáva 70 dní
35 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Peníze vybíráme na pomoc našim statečným kamarádům ze 101. teritoriální obranné brigády 68. praporu, kteří brání Ukrajinu. Naši přátelé, stejně jako mnoho jiných členů armády, nejsou profesionální vojáci. Jsou to obyčejní lidé – IT specialisté, manažeři, učitelé, instalatéři... Jsou to lidé, kteří nestudovali vojenství, nemají armádní výcvik, a ještě začátkem tohoto roku žili své normální životy.

 Nyní jsou již několik měsíců pryč od svých rodin. Opustili své blízké a pracují na místech, kde ruská armáda páchá ty nejbrutálnější zločiny.

 Bojovat v prvních liniích je pro naše kamarády opravdu náročné. V současné době čelí také zimě a zatopeným příkopům. Každý den musí zvládat velmi náročné podmínky, a to jak po fyzické, tak i po psychické stránce. A s chladným počasím se vše jen zhoršuje

Pomozme zajistit základní potřeby

Chceme zajistit věci, o které se velká armáda během ofenzivy nedokáže vždy postarat, a dopřát našim kamarádům alespoň základní pohodlí. Chceme jim pořídit teplé oblečení, které nyní nutně potřebují, kvalitnější a výživnější jídlo, dieselové generátory elektřiny. Abychom dosáhli potřebných financí, spolupracujeme s dalšími přáteli a příbuznými. Naše finanční možnosti však nestačí na to, abychom pokryli všechny potřeby jednotky pro nadcházející zimu.

Nezbytně potřebujeme také léky a zdravotní materiál, abychom dokázali ošetřit jak zraněné civilisty, tak ruské vojáky, kteří se vzdají. V neposlední řadě samozřejmě i sebe a své spolubojovníky. S tím, jak fronta postupuje, je zdravotnického materiálu potřeba stále více. 

Jak s penězi naložíme?

Cílem je vybrat alespoň 100.000 Kč, za které bude nakoupen zdravotní materiál. Pokud částka přesáhne 200.000 Kč, budou peníze použity také na jídlo, generátory a oblečení. A jestliže vybereme více než 300.000 Kč, bude si jednotka moci koupit auto, které zvýší její mobilitu a zvládne tak lépe pomáhat civilistům z osvobozeneckých území. Během služby se totiž jedno vozidlo dostalo pod ruskou dělostřeleckou palbu a bylo zničeno. Druhý a poslední vůz se kvůli drsným provozním podmínkám stále nedaří opravit. Naši přátelé ze 101. brigády potřebují vozidlo, které zvládne překonávat složitý terén v nepříznivých podmínkách a počasí.

Předem děkujeme všem dobrým lidem, kterým není lhostejný život těch, jenž bojují i za naši svobodu. Sláva Ukrajině, Sláva Čechům, kteří pomáhají. 🇨🇿 ❤️ 🇺🇦

Za celou jednotku děkuje její velitel, Oleksandr Gryshin.

https://www.facebook.com/grishin.unxp 

Zbierku dosiaľ podporili 51 darcov

777 Kč — Anonymný darca včera

500 Kč — Anonymný darca včera

„Držte sa borci. Máte môj obdiv. Sláva Ukrajine.“
1 000 Kč — Matúš včera

373 Kč — Anonymní dárce pred 2 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

100 Kč — Unknown pred týždňom

300 Kč — Anonymný darca pred týždňom

1 000 Kč — Anonymný darca pred týždňom

1 221 Kč — veselej pred týždňom

„Nakopejte jim řitě“
500 Kč — John Wick pred týždňom