Pomoc kočičkám z Kočka do tašky z.s

Česká Metuje / Zbierku organizuje Kočka do tašky z.s. moc.liamg@yksatodakcok

{}
0 %

Pomoc kočičkám z Kočka do tašky z.s

Vybraných 1 911 Kč z 50 000 Kč
Zostáva -445 dní
4 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 03. apríl 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

S partou kamarádek jsme se rozhodly zapracovat na rozšíření stávající dočasné péče o toulavé kočky na Náchodsku. Chybí pro ně nejen prostory, byť na dobu přechodnou, ale i jakákoliv další pomoc – zvláště umístění nemocných koček přes zimu, či dočasná péče po kastraci. Plachých koček je zde bohužel hodně a vypouštět je zpět na místo odchytu také není vždy možné.

Vše jsme doposud financovali z 90 % z vlastních zdrojů. Jenže můj partner měl vloni úraz a z hodiny na hodinu jsem se o vše musela začít starat úplně sama.

Jak finančně, tak prakticky, včetně malého hospodářství, které zde máme. K tomu jsem chodila normálně do práce. Rapidní snížení partnerova příjmu pro nás momentálně představuje velký problém.

Co se týče krmení, tak to je základ, který relativně zvládáme i díky menším přispěvovatelům. Bohužel, již nezbývají finance na veterinární péči, kde nám dluh narůstá, protože je neustále potřeba. A do toho bychom rádi co nejvíce kastrovali, protože bez kastrací se nikdy stav toulavých a bezprizorních koček nesníží.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na veterinární péči, kastraci, nákup krmiva, vybavení – např. fixační klec pro kočky nepřivyklé manipulaci, přepravky, materiál na opravu dalších prostor apod.

Postupně na sebe navazujeme i další dobrovolníky. Snažíme se zefektivnit chod spolku, abychom pomohli více kočkám. Chceme pro ně například zbudovat další místnosti, ale chybí nám finance. Prostory máme na půdě, kde je potřeba svépomocí opravit zdi, postavit příčky, natahat novou elektriku, nové odpady i vodu. Je to běh na dlouhou trať, ale to nám nevadí. Víme, že to půjde krok za krokem.

Jsou zde nejčastěji kočky plaché, nevhodné k adopci, jejichž počet se nám zvyšuje.

Některé mají časem šanci na nový domov, ale je potřeba najít trpělivé rodiny, které jim nechají delší čas, než se dají pohladit. Žijí tu spokojeně, nicméně už i zde kapacita dochází. Plaché kočičky mají svůj prostor v bývalém skladu uhlí. Je tam pro ně dostatek klidu a stabilní teplota.

Jsme už bokem mimo hlavní trasy a bohužel v této lokalitě je pořád o mnoho více kočiček bez domova než zájemců o ně.

Proto nabízíme i zdarma možnost přespání v našem mini apartmánu, pokud jsou zájemci ochotní k nám přijet i z větší dálky. Mohou si užít výlety po okolí a my jsme šťastní, že další kočičák bude mít své "DOMA". Rádi bychom, aby se o nás více vědělo a mohli jsme tak urychlit umisťování kočiček do nových domovů. Tím, že se kočičkám více věnujeme, tak umíme doporučit vhodnou kočičku jak do bytu, tak venkovní k domku se zahradou nebo na farmu.

Pomůže nám jakákoliv částka, abychom se posunuli o krok dále.

Děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 4 darcov

„Kéž Bůh žehná Vám i kočičkám“
300 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Pro kamarády kočičky “
111 Kč — Jerry pred rokom