Pomoc ČESKÝM LEGIONÁŘŮM bojujícím na Ukrajině

Liberec / Zbierku organizuje Matouš Bulíř zc.manzes@lcbxifattam

{}
0 %

Pomoc ČESKÝM LEGIONÁŘŮM bojujícím na Ukrajině

Vybraných 6 587 Kč z 20 000 Kč
Zostáva -732 dní
33 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 21. máj 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Všichni pomáhají bojujícím Ukrajincům, ale skoro nikdo Čechům bojujícím po jejich boku za svobodnou Evropu.

Výstroj, která je na Ukrajinu dodávaná, je primárně rozdělována mezi Ukrajince a pro české dobrovolníky je určeno pouze to, co zbyde, pokud něco zbyde. To, co je k dispozici pro Čechy, se liší region od regionu.

Válka na Ukrajině zasáhla celý západní svět. Nikdo si totiž nedokázal představit, že by kdokoliv dokázal v 21. století rozpoutat v Evropě takto otevřený konflikt tím, že napadne svého souseda.

Spousta lidí se snaží sama sobě vnutit pocit, že nás Čechů se to netýká, což je velká chyba. Když se ve třicátých letadlech minulého století Německo rozhodlo zabrat Rakousko, Evropa mlčela. Když se Německo rozhodlo zabrat naše pohraničí, Evropa se dokonce přidala na stranu Německa s přesvědčením, že tím přispěje k míru. Když o pár měsíců později vstoupila německá vojska i do zbytku naší země, Evropa opět mlčela. Evropa myslela, že když obětuje právě nás, vyhne se válce.

Winston Churchill na to konto prohlásil: Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.

A pokud k tomu ještě přidáme naší vlastní historickou zkušenost s Rusy a to rok 1968, kdy nám opět nikdo nepomohl a Evropa nás ignorovala, tak nám to dává ucelený pohled na to, že to nejhorší, co může jakýkoliv národ udělat, je ignorovat to, když je jiný národ obětí jakéhokoliv agresora.

ČESKÁ LEGIE

My aktuálně připravujeme výjezd na Ukrajinu s naší ČESKOU LEGIÍ. Základ všichni mají, bohužel je však nutné pořídit spoustu taktického vybavení, které mnohdy může znamenat rozdíl mezi tím, zda přežijete, či nikoliv.

Jednotka je složena z lidí, jako jsme my všichni – z civilistů s vlastní rodinou a prací, obklopeni pevnými pouty a finančními povinnostmi doma, takže je pro nás obtížné do toho investovat další vlastní finanční prostředky.

Po dobu našeho nasazení budeme bez finančního příjmu.

Rádi bychom, aby na Ukrajině naše jednotka zanechala pozitivní historický otisk. Aby jednou, až naopak bude potřebovat naše země pomoci, k nám přišlo mnoho Ukrajinců, kteří budou mít v paměti, že když došlo na ně, Češi stáli v první linii po jejich boku.

Aktuálně se nám podařilo získat balistickou ochranu v podobě balistických vest a přileb díky jedné skvělé české organizaci, za což jsme neskonale vděční! Nyní ještě potřebujeme například taktické/ balistické brýle, chrániče kolen, aktivní ochranu sluchu kompatibilní s přilbou, taktické lékárničky, taktické potahy na přilbu, taktické popruhy na zbraně a takto by se dalo pokračovat dál...

Nízkou částku jsme nastavili, jelikož se snažíme ke sbírce přistupovat s pokorou. Každá koruna navíc se nám ale hodí a bude tedy také smysluplně využita.

Každé pomoci si moc vážíme, děkujeme.

TROCHA VYBAVENÍ

05. 05. 2022

Tady je nějaká již zakoupená výstroj pro jednoho jediného českého legionáře. Aktuálně získaná částka by pokryla tak jednu třetinu z toho, co je na fotografii, zbytek si musí každý hradit sám ze svých vlastních peněz...

A to zde ještě část výstroje schází, jelikož vzhledem k finančním nárokům musí každý volit, na co má a na co už ne, přičemž jen samotná balistická vesta a přilba jsou v hodnotě cca. 25 000 korun, ty ale naštěstí k dispozici pro naše legionáře máme.

Pomáhat není zbytečné...

Zbierku dosiaľ podporili 10 darcov

„Držte se!“
2 000 Kč — Tonyk pred 2 rokmi

300 Kč — Lucie Lípová pred 2 rokmi

500 Kč — Radek Červenka pred 2 rokmi

„Snad to peklo brzo skončí.“
5 Kč — Imran pred 2 rokmi

„Rozhodl jsem se přispět tímto upozorněním: Dejte si pozor o koho se jedná. Na FB si najdete vše potřebné.“
1 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Tomáš Honz pred 2 rokmi

500 Kč — Eva Ďurková pred 2 rokmi

„Kill them all “
252 Kč — Michal Rybář pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Michal Pinkr pred 2 rokmi