Pomoc ČESKÝM LEGIONÁŘŮM bojujícím na Ukrajině

Liberec / Organizer: Matouš Bulíř zc.manzes@lcbxifattam

{}
0 %

Pomoc ČESKÝM LEGIONÁŘŮM bojujícím na Ukrajině

Amount raised 6 587 Kč of 20 000 Kč goal
Left -644 days
33 % z původního cíle
The campaign has ended 21. May 2022

Help by sharing

Válka na Ukrajině zasáhla celý západní svět.

Nikdo si totiž nedokázal představit, že by kdokoliv dokázal v 21. století rozpoutat v Evropě takto otevřený konflikt tím, že napadne svého souseda.

Spousta lidí se snaží sama sobě vnutit pocit, že nás Čechů se to netýká, což je velká chyba. Když se Německo ve třicátých letadlech rozhodlo zabrat Rakousko, Evropa mlčela. Když se Německo rozhodlo zabrat naše pohraničí, Evropa se dokonce přidala na stranu Německa s přesvědčením, že tím přispěje k míru. Když o pár měsíců později vstoupila německá vojska i do zbytku naší země, Evropa opět mlčela. Evropa myslela, že když obětuje nás, vyhne se válce.

Winston Churchil na to konto prohlásil: Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.

A pokud k tomu ještě přidáme naší vlastní historickou zkušenost s Rusy a to rok 1968, kdy nám opět nikdo nepomohl a Evropa nás ignorovala, tak nám to dává ucelený pohled na to, že to nejhorší co může jakýkoliv národ udělat, je ignorovat to, když je jiný národ obětí jakéhokoliv agresora.

VŠICHNI POMÁHAJÍ BOJUJÍCÍM UKRAJINCŮM, ALE SKORO NIKDO BOJUJÍCÍM ČECHŮM.

Aktuálně na Ukrajině bojuje mnoho Čechů, kteří jsou mimo hledáček všech těch, co pomáhají. Všichni pomáhají bojujícím Ukrajincům, ale nikdo bojujícím Čechům, kteří stojí po jejich boku a bojují za ně ale i za nás.

Výstroj, která je na Ukrajinu dodávaná, je primárně rozdělována mezi Ukrajince a pro české dobrovolníky je určeno pouze to co zbyde, pokud něco zbyde. To co je k dispozici pro Čechy se liší region od regionu.

My aktuálně připravujeme výjezd na Ukrajinu s naší ČESKOU LEGIÍ.

Základ všichni mají, bohužel je však nutné pořídit spoustu taktického vybavení, které mnohdy může znamenat rozdíl mezi tím, zda přežijete, či nikoliv.

Jednotka není složena z žádných asociálů bez práce a rodiny, takže je pro nás obtížné do toho investovat vlastní finanční prostředky vzhledem k tomu, že po dobu našeho nasazení budeme bez finančního přijmu.

Rádi bychom, aby na Ukrajině naše jednotka zanechala pozitivní historický otisk. Aby jednou, až naopak bude potřebovat naše země pomoci, k nám přišlo mnoho Ukrajinců, kteří budou mít v paměti, že když došlo na ně, Češi stáli v první linii po jejich boku.

Aktuálně se nám díky jedné skvělé české organizaci podařilo získat balistickou ochranu v podobě balistických vest a přileb, za což jsme neskonale vděční!

Potřebujeme například taktické/balistické brýle, chrániče kolen, aktivní ochranu sluchu kompatibilní s přilbou, taktické lékárničky, taktické potahy na přilbu, taktické popruhy na zbraně a takto by se dalo pokračovat dál...


Po zkušenost jsme skeptičtí k tomu, že budeme stát někomu za podporu, proto i tak nízká částka, jelikož pokud budeme stát někomu alespoň za jednu korunu, bude to pro nás svým způsobem výhra, jelikož to bude znamenat, že aspoň někomu na Češích na Ukrajině záleží.


Děkujeme každému z vás!


Naše FACEBOOKOVÁ stránka : ZDE

TROCHA VYBAVENÍ

05. 05. 2022

Tady je nějaká již zakoupená výstroj pro jednoho jediného českého legionáře. Aktuálně získaná částka by pokryla tak jednu třetinu z toho, co je na fotografii, zbytek si musí každý hradit sám ze svých vlastních peněz...

A to zde ještě část výstroje schází, jelikož vzhledem k finančním nárokům musí každý volit, na co má a na co už ne, přičemž jen samotná balistická vesta a přilba jsou v hodnotě cca. 25 000 korun, ty ale naštěstí k dispozici pro naše legionáře máme.

Pomáhat není zbytečné...

10 donations

“Držte se!”
2 000 Kč — Tonyk 2 years ago

300 Kč — Lucie Lípová 2 years ago

500 Kč — Radek Červenka 2 years ago

“Snad to peklo brzo skončí.”
5 Kč — Imran 2 years ago

“Rozhodl jsem se přispět tímto upozorněním: Dejte si pozor o koho se jedná. Na FB si najdete vše potřebné.”
1 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 000 Kč — Tomáš Honz 2 years ago

500 Kč — Eva Ďurková 2 years ago

“Kill them all ”
252 Kč — Michal Rybář 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Michal Pinkr 2 years ago