Pojďme ulehčit život nemocnému Michálkovi

Ústí nad Labem / Zbierku organizuje Věra Kirschnerová zc.manzes@akt05.aksureV

{}
0 %

Pojďme ulehčit život nemocnému Michálkovi

Vybraných 3 270 Kč z 185 000 Kč
Zostáva -710 dní
2 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 13. máj 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Michálek je 14letý šťastný kluk, který se narodil s vrozeným hydrocefalem. Což je nadměrné hromadění mozkomíšního moku v mozkových komorách. Přebytečný mok pak způsobuje tlak na mozkovou tkáň, a tím poškození mozku. To ale není jediná diagnóza, která chlapce potkala. Navíc ještě statečně bojuje s epilepsií, kvadruplegií, hypotonií, zrakovou vadou, strabismem, těžkou mentální retardací.

Míša je v pěstounské péči u prarodičů a tety, kteří se o něj s láskou starají a snaží se, aby byl co nejvíc samostatný. Vnuk odpovídá mentálně 1-1,5letému dítěti. I přesto že nemluví, tak všemu rozumí a na vše odpoví ano/ne. I když za poslední rok udělal po psychické stránce velký pokrok a posunul se dál, tak potřebuje stále neustálou péči celý den. Michálkovi velmi pomáhají neurorehabilitace a další terapie, na které ho rodina vozí.

Rodina potřebuje pomoc s financováním terapií, které zlepšují Michálkův stav stejně jako s nákupem speciálních vitamínů.

Ty Míšovi pomohou s jeho špatným spánkem, a podpoří činnost mozku.

Míša navíc stále přibírá na váze, a tak utáhnout ho na vozíku do kopců je pro pečující čím dál tím větší zátěž.

K péči o vnuka prarodičům a tetě pomůže přídavný pohon za vozík, který jim umožní vozit chlapce i do kopců.

Míša už 2x delfinoterapii absolvoval. Neuvěřitelně mu pomohla nejen po psychické stránce, ale taky se spasmem křečemi, které se díky růstu a hormonům hodně zhoršují.

Delfíni Míšu zklidní a chlapec se uvolní. Křeče mu dají díky tomuto druhu terapie klid minimálně na půl roku. Bohužel nejen delfinoterapie, ale i cesta k nim je pro pečující o Míšu nad rámec finančních možností.

Dále má Michálek naplánovanou neurorehabilitaci v sanatoriu Klimkovice, kde s dopláceným programem bude každý den cvičit 2,5hodiny denně, a také bude mít plno dalších procedur během dne, které mu ulehčí.

Pojďme společně podpořit Michálka, aby mohl být díky terapiím v klidu a jeho babičku, dědu a tetu v jejich oddané péči o chlapce.

Poděkování

17. 08. 2022

Dobrý den tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat za finance na sbírce. Přesto že se nevybrala častka, kterou jsme chtěli. Tak jsme aspon to co se byvralo použily na týden cvičení jógy. Míša se uvolnil a cvičení ho bavilo.

Zbierku dosiaľ podporili 10 darcov

„Michálku, bojovníčku“
500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

200 Kč — Olga Trusková pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

100 Kč — Matyašek pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„✊🏻✊🏻❤️“
777 Kč — Ivana Opluštilová pred 2 rokmi

„Míšo, ať se to povede a můžeš si s nimi zaplavčit💗“
252 Kč — Hana Karhanová pred 2 rokmi

222 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi