Pojďme ulehčit život nemocnému Michálkovi

Ústí nad Labem / Organizer: Věra Kirschnerová zc.manzes@akt05.aksureV

{}
0 %

Pojďme ulehčit život nemocnému Michálkovi

Amount raised 3 270 Kč of 185 000 Kč goal
Left -8 days
2 % z původního cíle
The campaign has ended 13. May 2022

Help by sharing

Michálek je 14letý šťastný kluk, který se narodil s vrozeným hydrocefalem. Což je nadměrné hromadění mozkomíšního moku v mozkových komorách. Přebytečný mok pak způsobuje tlak na mozkovou tkáň, a tím poškození mozku. To ale není jediná diagnóza, která chlapce potkala. Navíc ještě statečně bojuje s epilepsií, kvadruplegií, hypotonií, zrakovou vadou, strabismem, těžkou mentální retardací.

Míša je v pěstounské péči u prarodičů a tety, kteří se o něj s láskou starají a snaží se, aby byl co nejvíc samostatný. Vnuk odpovídá mentálně 1-1,5letému dítěti. I přesto že nemluví, tak všemu rozumí a na vše odpoví ano/ne. I když za poslední rok udělal po psychické stránce velký pokrok a posunul se dál, tak potřebuje stále neustálou péči celý den. Michálkovi velmi pomáhají neurorehabilitace a další terapie, na které ho rodina vozí.

 

Rodina potřebuje pomoc s financováním terapií, které zlepšují Michálkův stav stejně jako s nákupem speciálních vitamínů.

Ty Míšovi pomohou s jeho špatným spánkem, a podpoří činnost mozku.

Míša navíc stále přibírá na váze, a tak utáhnout ho na vozíku do kopců je pro pečující čím dál tím větší zátěž.

K péči o vnuka prarodičům a tetě pomůže přídavný pohon za vozík, který jim umožní vozit chlapce i do kopců.

Míša už 2x delfinoterapii absolvoval. Neuvěřitelně mu pomohla nejen po psychické stránce, ale taky se spasmem křečemi, které se díky růstu a hormonům hodně zhoršují.

Delfíni Míšu zklidní a chlapec se uvolní. Křeče mu dají díky tomuto druhu terapie klid minimálně na půl roku. Bohužel nejen delfinoterapie, ale i cesta k nim je pro pečující o Míšu nad rámec finančních možností.

Dále má Michálek naplánovanou neurorehabilitaci v sanatoriu Klimkovice, kde s dopláceným programem bude každý den cvičit 2,5hodiny denně, a také bude mít plno dalších procedur během dne, které mu ulehčí.

Pojďme společně podpořit Michálka, aby mohl být díky terapiím v klidu a jeho babičku, dědu a tetu v jejich oddané péči o chlapce.

10 donations

“Michálku, bojovníčku”
500 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

200 Kč — Olga Trusková 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 4 months ago

373 Kč — Anonymous donor 4 months ago

100 Kč — Matyašek 4 months ago

100 Kč — Anonymous donor 4 months ago

“✊🏻✊🏻❤️”
777 Kč — Ivana Opluštilová 4 months ago

“Míšo, ať se to povede a můžeš si s nimi zaplavčit💗”
252 Kč — Hana Karhanová 4 months ago

222 Kč — Anonymous donor 4 months ago