Podpořte práci s mladými lidmi z dětských domovů

Pardubice / Zbierku organizuje Salesiánský klub mládeže, z. s. Centrum Don Bosco zc.atovizod@avokaneb

{}
0 %

Podpořte práci s mladými lidmi z dětských domovů

Vybraných 11 752 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -170 dní
12 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. december 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Doprovázíme mladé lidi z dětských domovů do samostatného života.

V našem Centru Don Bosco už sedmnáct let v týmu dvanácti lidí komplexně pečujeme o mladé lidi odcházející z různých forem náhradní rodinné péče (dětské domovy, výchovné ústavy, pěstounské rodiny aj.) 

A to jak už během jejich pobytu v zařízeních (seznamovací Dny pro dětské domovy, několikavíkendové vzdělávací i stmelovací Kurzy přípravy na život), tak při odcházení do samostatného života (zejména sociální služba Doprovázení). Následně jsme tu pro ně i ve chvílích, kdy zakládají vlastní rodiny, snaží se udržet si práci, bydlení, sociální zázemí a další potřebné jistoty (navazující program Na vlastních nohou). 

Taky jsem si ráda popovídala. Jinak tady moc kamarády nemám, takže neprobírám, co mě trápí nebo tak. Bylo to příjemný a cejtila jsem se po našem telefonu fakt dobře a nejvíc mě potěšilo, že i po takové době vím, že je někdo venku, kdo si na mě udělá čas a zajímá se, jak se mám. – Magda, 21 let, klientka programu Na vlastních nohou v občasném kontaktu

Naši nabídku jsme postupně rozšířili o tři sociální byty, kde nabízíme cenově výhodné bydlení našim klientům, potravinovou pomoc a materiální pomoc, drobnou finanční pomoc v nouzi prostřednictvím našeho sociálního fondu aj. Příběhy našich klientů naleznete níže.

Jak sbírka pomůže? 

Jsme financování převážně z veřejných zdrojů (dotace, granty aj.). Nutnost jejich každoročního znovuzískávání a zejména to, že ne všechny naše aktivity se do dotačních programů „vejdou“, nás směřuje k stále větší spolupráci s nadacemi, firmami a individuálními dárci, což nám umožňuje více přizpůsobovat pomoc aktuálním potřebám našich mladých klientů.

Nyní jsme se dostali do fáze, kdy vás prostřednictvím této sbírky žádáme o podporu. Abychom mladým lidem, kteří to v životě neměli jednoduché, mohli dále zprostředkovávat adekvatní pomoc! Každá koruna se počítá, mockrát vám děkujeme!

Příběh Fandy

Spolupracujeme s milým mladým mužem, říkejme mu třeba Fanda. Od svého dětství vyrůstal v pěstounské rodině, odkud se v 15 letech musel kvůli výchovným problémům přesunout do výchovného ústavu. V životě Fandy to šlo nahoru a dolů. Prošel si drogovou závislostí a psychickými obtížemi...

Díky pomoci odborníků, jejichž podporu Fanda přijal, se však dokázal se vším vypořádat. Ohromným úspěchem také bylo, že dokázal i přes těžkou pandemickou dobu COVID-19 vystudovat učiliště. Podařilo se nám najít návazné bydlení po odchodu z výchovného ústavu a Fanda si bez časové prodlevy sehnal práci, do které ihned nastoupil. Stal se z něho pracovitý, pečlivý, přemýšlivý a zodpovědný muž, ze kterého máme obrovskou radost!

Další příběhy našich mladých si neváhejte přečíst v našich každoročních Bulletinech.

Děkujeme vám za podporu, Centrum Don Bosco

Poděkování

15. 01. 2024

Vážení a milí dárci, 

jménem našeho Centra Don Bosco Vám moc děkuji za Vaše dary ve sbírce znesnáze21 na podporu naší práce s mladými lidmi z dětských domovů. 

Vaše dary budou použity zejména na skupinové Kurzy přípravy na život či organizaci preventivních setkání s těmi klienty, kteří žijí samostatně už delší dobu a leckdy mají vlastní rodinu, přesto potřebují a oceňují pravidelnou podporu. 

Kdyby Vás zajímaly konkrétní příběhy našich klientů, najdete je v našem závěrečném bulletinu za rok 2023, který je ke stažení na našich webových stránkách. https://dozivota.cz/sites/default/files/ke-stazeni/2023-12/bulletin-19_na_web.pdf 

S díky a přáním poklidného nového roku za celý tým Centra Don Bosco 

Marie Benáková 

fundraiserka 

Zbierku dosiaľ podporili 5 darcov

200 Kč — Anonymný darca pred 8 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

10 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

300 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom