Podpořte maminku s SMA v jejím každodenním boji

Uherské Hradiště / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpořte maminku s SMA v jejím každodenním boji

Vybraných 11 160 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -102 dní
11 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. február 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Patrik a starám se o svou přítelkyni, která skončila na invalidním vozíku.

Odmala trpí spinální svalovou atrofií III. stupně a bohužel je odkázána na vozík.

Přítelkyně se jmenuje Nikola a teď v červenci oslavila 27. narozeniny. Již od jejích 3 let se tato nemoc začala projevovat. Postupně při chůzi více a více padala, bolely ji nožičky, stále méně a méně chodila. Nyní je odkázána na invalidní vozík. S přítelkyní jsme již 9 let spolu. Máme spolu dceru, která nedávno oslavila své 5. narozeniny a syna, který bude mít 2 roky. Obě děti jsou po fyzické stránce zdravé, ale bohužel jsou přenašeči nemoci. To znamená, že pokud budou chtít mít jednou děti, budou se muset s nastávajícím partnerem podrobit testu.

Jsou to naši divoši, které milujeme a je potřeba s nimi trávit volný čas v přírodě. Děti se zkrátka potřebují vyřádit, a tak se s nimi s přítelkyní snažíme podnikat co nejvíce výletů, aby následky Nikoliny nemoci pocítily co nejméně.

Přítelkyně vlastní mechanický invalidní vozík. Rok zpět nám lidé a nadace pomohli a vybralo se na elektrický vozík. Moc nám to jako rodině pomohlo. Mohu teď s přítelkyní jezdit na větší výlety jak do přírody, tak i na různá herní hřiště a podobně. Bylo pro mě fyzicky náročné starat se o obě děti a ještě navíc vozit přítelkyni. Malý ještě v té době nechodil a vozil se v kočárku.

Jak sbírka pomůže?

Prosím, pomozte nám s doplatkem speciální kompenzační pomůcky – osobního automobilu.

Potřebujeme vůz, kde by se vešel jak elektrický, tak i mechanický vozík.

Cena automobilu se pohybuje kolem 500 000 Kč, jelikož bychom potřebovali nejlépe kombi verzi rodinného auta. Auto potřebujeme novější, aby vydrželo alespoň 7 let. Jelikož přítelkyně je ve III. stupni invalidity (nestoupne si), má nárok 1krát za 7 let požádat úřad práce o finanční pomoc na koupi vozidla v max. sumě 200 000 Kč.

Náš stávající automobil je bohužel již spíše pojízdný vrak. Pokud bychom auto prodali za 50 000 Kč, částku bychom samozřejmě použili též na koupi nového.

Nové auto také potřebujeme na bezproblémový přesun velkého a prostorného el. skútru, aby se přítelkyně mohla bezproblémově pohybovat s dětmi venku (procházky, aktivity, zoo). Pokud by se sehnal transportér či menší dodávka pro 5 lidí, bylo by to nejlepší řešení. Druhou variantou je rodinné auto v kombi verzi – s dostatečně velikým kufrem. Cena ojetých vozidel v této kategorii se prodává za 500 000 Kč. Když odečteme příspěvek úřadu práce na nové vozidlo 200 000 Kč a dalších 100 000 Kč, které máme našetřených, plus nějaké peníze za prodej automobilu, tak jsme na částce 150 000 Kč, kterou bychom potřebovali získat.

Maminka mi říkala, že jsem anděl, kterému polámali křídla. Já ale věřím, že i s polámanými křídly dokáži létat.

Přítelkyně vlastní mechanický invalidní vozík. Rok zpět nám lidé a nadace pomohli a vybralo se na elektrický vozík, který byl také velmi potřeba. Byli jsme neuvěřitelně šťastni. Moc nám to jako rodině pomohlo. Mohu teď s přítelkyní jezdit na větší výlety jak do přírody, tak i na různá herní hřiště a podobně. Bylo pro mě fyzicky náročné starat se o obě děti, a ještě navíc vozit přítelkyni. Malý ještě v té době nechodil a vozil se v kočárku.

I nyní se nevzdáváme a bojujeme ze všech sil.

Prosím, pomozte nám doplatit automobil, na který sami nenašetříme, a který nám velmi usnadní život.

Patrón zbierky 1

ALMARA Original Handmade

Partnerem sbírky je e-shop almara-handmade.cz a jeho zákazníci.

Zbierku dosiaľ podporili 15 darcov

250 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

„Přeji hodně štěstí ❤️“
1 111 Kč — KittyCat420 pred 6 mesiacmi

„Krásný Advent…“
300 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

300 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

998 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

5 000 Kč — Sluneční reality s.r.o. pred 6 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 8 mesiacmi