Podpořme maminky v nesnázi a těžké době

celá ČR / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpořme maminky v nesnázi a těžké době

Vybraných 37 020 Kč z 300 000 Kč
Zostáva 43 dní
12 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. jún 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsme dobrovolníci, kteří ze dne na den začali poskytovat humanitární pomoc a potřeby maminkám, které to nemají jednoduché. Ať už se jedná o ty, které se ne vlastním přičiněním ocitly vlivem války na UA bez domova, nebo české maminky, které se ocitnou v nouzi vlivem ekonomicky neúnosné situace. Pro rok 2024 se ocitáme na rozcestníku nejistoty, jak budeme moci dále pomoc poskytovat, a tak vás žádáme o finanční podporu vše zvládnout a mít možnost dále pomáhat maminkám v nouzi bez rozdílu.

Jak to všechno začalo?

Po začátku války na Ukrajině uteklo do ČR spousta žen, které byly ve vysokém stádiu těhotenství nebo s novorozeným miminkem.


Tyto ženy přijely do ČR pouze s pár věcmi, bez vybavení pro sebe, pro miminko. 


Neuměly jazyk, neorientovaly se, nevěděly, kam a jak se zaregistrovat k porodu, potřebovaly hygienické potřeby do porodnice, překladatele. Velmi často bydlely na ubytovně bez možnosti si vyprat… a dalších zcela pro nás běžných věcí. Klidné období a soustředění se na porod nebo novorozence vystřídal obrovský stres a pocity zmatku.

Těmto ženám jsme začali poskytovat veškeré vybavení, pomáhali s registrací do porodnice, sehnali překladatelku k porodu, pomohli sehnat důstojné bydlení nebo vybavení do bytu. Vše toto jsme mohli dělat díky štědrosti českých maminek, které poskytovaly vybavení pro děti, velké finanční podpoře Nadace PPF, ECAV Praha, Svatojánskemu spolku, Olze Shmaidenko, Love in Action Fund, podpoře drobných přispěvatelů a hlavně díky organizaci Člověk v tísni, která nám až do prosince 2023 hradí pleny, výživy, hygienické potřeby a všechny nezbytné náklady spojené s poskytováním pomoci.


Válka pokračuje, maminky nás dále potřebují

Válka neskončila a tyto ženy, které tu jsou samy s dětmi, potřebují i nadále podporu, protože spousta z nich je tu sama a kvůli věku dítěte nemůže ještě pracovat.


Některé ženy – maminky – mají velmi vážně postižené děti, onkologicky nemocné, některé mají za sebou hrůzy, které je těžké i vyprávět a potřebují podporu a psychologickou péči.


Jak sbírka pomůže?

Některé z maminek se už nemají kam vrátit, jejich domovy jsou zničené. Jiné přišly o svého muže a otce dětí ve válce. V současnosti jsme pomohli více než 500 maminkám a jejich dětem a většině poskytujeme základní potřeby do teď. Maminkám poskytujeme plenky, oblečení pro děti, hygienické potřeby, dětské výživy a veškeré vybavení pro miminko a děti. 

Zavedly jsme systém, kdy maminky věci, které již nepotřebují, zase vracejí a my je tak můžeme poskytovat dalším.


Některé věci ale vracet nelze a potřebujeme na ně finance.


Peníze vybíráme z důvodu, abychom mohli fungovat i od ledna 2024. Kromě hygienických potřeb, plenek, výživ a dalších nezbytných potřeb pro děti, budeme z peněz hradit poštovné, nájem našeho skladu a výdejny, náklady na elektřinu a plyn atd.

Naši pomoc navíc začaly využívat i české maminky, které se z nějakého důvodu ocitly v nouzi a jsou před nebo krátce po porodu. Očekáváme tedy, že maminek, které se na nás obrátí, bude následně přibývat.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Naši pomoc jsme hned v březnu nazvali pracovně MiniMimiUA. Sídlíme v ulici Eliášova 46, Praha 6, a pokud se budete chtít přijít podívat, jak fungujeme, rádi vás provedeme.

V tomto případě pište na email: minimimiua@gmail.com, najdete nás také na Facebooku a Instagramu.

Zbierku dosiaľ podporili 23 darcov

1 221 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

100 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

5 000 Kč — Filip pred 5 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

„Diky za vasi praci a nasazeni, mate muj obdiv! ❤️“
5 000 Kč — Filip pred 6 mesiacmi

777 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

777 Kč — Barbora Vachalova pred 7 mesiacmi

1 000 Kč — Alžběta Vilímcová pred 7 mesiacmi

500 Kč — Linda Moss pred 8 mesiacmi

5 000 Kč — Anonymný darca pred 8 mesiacmi