Podpořme Dávida se zdravotním postižením!

Praha, Kytlice / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpořme Dávida se zdravotním postižením!

Vybraných 99 Kč z 95 472 Kč
Zostáva -10 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 11. jún 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Naše MČ Praha 4 se stala opatrovníkem pana Dávida téměř před rokem. V srpnu téhož roku byla podepsána smlouva o poskytnutí sociální služby v Domově pro osoby se zdravotním postižením Kytlice.

Tento poskytovatel služby se k opatrovanému od počátku choval velmi vstřícně a Dávida zapojil do všech aktivit, které vedly k jeho ukotvení do běžného života. Opatrovaný až do ledna 2024 neměl žádný příjem, neboť historicky dané skutečnosti neumožňovaly pobírat žádný z příspěvků na ÚP ČR, invalidní důchod nebyl přiznán.

Přes všechny nepříznivé události se vedení DOZP Kytlice rozhodlo pana Dávida ponechat v zařízení, neboť mu umístění v této komunitě velmi pomáhá pro jeho osobní rozvoj a resocializaci.

Nyní je ale nutné uhradit dlužnou částku v zařízení, které by finanční vyrovnání uvítalo. 

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky pomůže uhradit celkový dluh vůči DOZP Kytlice, který v tuto chvíli převyšuje 90 tisíc Kč.

Od února 2024 má Dávid již přiznané dávky na bydlení i živobytí, rovněž nastoupil na brigádu a další zaměstnání si hledá. Výhledově bude tedy možné, aby si vlastní cestou zajistil splácení všech dluhů, které vznikly před nástupem do DOZP Kytlice, rovněž pak bude reálné hradit veškeré potřebné úkony spojené s pobytem v zařízení, ale za uplynulé pobyty nebude sám schopný zaplatit.

Pojďme Davidovi společně pomoci zůstat ve speciálním zařízení, které je pro něj opravdovým zázemím a umožňuje mu dobrý start pro jeho nový život.

Děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 1 darcov

„Někdo má hezký život, někdo smutný. Pojďme ho Dávidovi udělat lepší, než měl do teď.“
99 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi