Podpora tábora pro matky s dětmi na Ukrajině

Praha / Zbierku organizuje Kristýna Herejtová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpora tábora pro matky s dětmi na Ukrajině

Vybraných 21 000 Kč z 21 000 Kč
Zostáva -683 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 10. september 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Po půl roce s příchodem prázdnin solidarita s Ukrajinou poněkud opadá a já už nemám bohužel tolik podpory, ale pomoc těmto lidem je stále potřeba a já sílu a odhodlání stále mám. Mým cílem samozřejmě není podporovat válku, ale lidi v nouzi, kteří ztratili své domovy, blízké, psychickou stabilitu a některé to ovlivnilo i zdravotně.

Jsem dobrovolnice, která od začátku války na Ukrajině sbírám humanitární pomoc díky dárcům z ČR. Ta je potřeba na různých místech na území UA. Strávila jsem nějaký čas v uprchlickém táboře na hranicích, převážela lidi do ČR a hledala jim zázemí, starala se jim o děti, zařizovala domácnosti a mezitím jezdila vždy s půjčenou dodávkou naplněnou jídlem, hygienickými potřebami, hračkami, oblečením, léky atd.

Humanitární pomoc jsem vždy dovezla přímo na místo, kde bylo potřeba, případně byla dál distribuována do vnitrozemí, např. vojákům.

Uprchlický tábor prosí o pomoc

Tentokrát je moje cesta zaměřena na tábor, kde jsou maminky s dětmi, a sirotci převážně z Chersonu, Doněcka, Charkova, Mariupolu a dalších zasažených oblastí. Starají se o ně dobrovolníci, kteří dětem připravují program, aby na chvíli zapomněly na válku.

Peníze ze sbírky využiji na nákup léků, potravin, čerstvého ovoce a zeleniny přímo na UA, hygienické potřeby a úhradu pohonných hmot, protože tentokrát je naše destinace více ve vnitrozemí. 

Moc prosím o pomoc pomáhat, bez finanční podpory nemůžu pomáhat tam, kde je to stále ještě opravdu potřeba. Míst, kde lidé trpí hladem v důsledku invaze, je mnoho. A navíc je stálo mnoho míst, kam se zatím nikdo s humanitární pomocí nedostal.

Opravdu všem z celého srdce děkuji.

Zbierku dosiaľ podporili 8 darcov

346 Kč — Monika pred 2 rokmi

252 Kč — Ondra pred 2 rokmi

121 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

„Převod ze sbírky Pomôžme Lujze voziť ľudí z hraníc do bezpečia“
12 808 Kč — znesnáze21 pred 2 rokmi

5 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 221 Kč — Martina pred 2 rokmi