Podpora tábora pro matky s dětmi na Ukrajině

Praha / Organizer: Kristýna Herejtová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpora tábora pro matky s dětmi na Ukrajině

Amount raised 21 000 Kč of 21 000 Kč goal
Left -453 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 10. September 2022

Help by sharing

Po půl roce s příchodem prázdnin solidarita s Ukrajinou poněkud opadá a já už nemám bohužel tolik podpory, ale pomoc těmto lidem je stále potřeba a já sílu a odhodlání stále mám. Mým cílem samozřejmě není podporovat válku, ale lidi v nouzi, kteří ztratili své domovy, blízké, psychickou stabilitu a některé to ovlivnilo i zdravotně.

Jsem dobrovolnice, která od začátku války na Ukrajině sbírám humanitární pomoc díky dárcům z ČR. Ta je potřeba na různých místech na území UA. Strávila jsem nějaký čas v uprchlickém táboře na hranicích, převážela lidi do ČR a hledala jim zázemí, starala se jim o děti, zařizovala domácnosti a mezitím jezdila vždy s půjčenou dodávkou naplněnou jídlem, hygienickými potřebami, hračkami, oblečením, léky atd.

Humanitární pomoc jsem vždy dovezla přímo na místo, kde bylo potřeba, případně byla dál distribuována do vnitrozemí, např. vojákům.

Uprchlický tábor prosí o pomoc

Tentokrát je moje cesta zaměřena na tábor, kde jsou maminky s dětmi, a sirotci převážně z Chersonu, Doněcka, Charkova, Mariupolu a dalších zasažených oblastí. Starají se o ně dobrovolníci, kteří dětem připravují program, aby na chvíli zapomněly na válku.

Peníze ze sbírky využiji na nákup léků, potravin, čerstvého ovoce a zeleniny přímo na UA, hygienické potřeby a úhradu pohonných hmot, protože tentokrát je naše destinace více ve vnitrozemí. 

Moc prosím o pomoc pomáhat, bez finanční podpory nemůžu pomáhat tam, kde je to stále ještě opravdu potřeba. Míst, kde lidé trpí hladem v důsledku invaze, je mnoho. A navíc je stálo mnoho míst, kam se zatím nikdo s humanitární pomocí nedostal.

Opravdu všem z celého srdce děkuji.

8 donations

346 Kč — Monika 1 year ago

252 Kč — Ondra 1 year ago

121 Kč — Anonymní dárce 1 year ago

“Převod ze sbírky Pomôžme Lujze voziť ľudí z hraníc do bezpečia”
12 808 Kč — znesnáze21 1 year ago

5 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 221 Kč — Martina 1 year ago