Po smrti maminky potřebuje Péťa odlehčovací pobyt

Šumperk, Moravičany / Zbierku organizuje Petr Jochec zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Po smrti maminky potřebuje Péťa odlehčovací pobyt

Vybraných 60 000 Kč z 60 000 Kč
Zostáva -581 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 08. máj 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Text ke sbírce napsala Péťova maminka, která ale bohužel v průběhu konání sbírky náhle zemřela.

_________

Můj syn Petřík je 14letý chlapec s těžkou formou dětského autismu, ADHD a těžkou mentální retardací. Péče o něj je o to náročnější, protože Petr je agresivní a trpí sebepoškozováním, potřebuje celodenní pozornost. Neustále se bojím, aby nezranil sebe, nebo okolí.

Ačkoliv manžel pracuje mimo domov, snaží se s péčí o Péťu vypomáhat, jak jen to jde. Vychováváme ještě 13 letou dcerku. Jedinou cestou, aby mohla naše rodina tuto extrémně těžkou situaci zvládnout je syna každý měsíc vozit na odlehčovací pobyty.

Mé zdraví je velmi podlomené, a proto jsem byla šťastná, když se naskytla možnost vozit Péťu vždy na týden v měsíci na odlehčovací pobyt.

Tato služba je finančně náročná a pobyt je od nás velmi daleko, ale je to jediná možnost, jak se hnout z místa a načerpat nové síly, které každý z nás už velmi potřebuje.

Péťa je 180 cm vysoký a váží 145 kg. Když má své záchvaty, což je minimálně dvakrát denně, máme co dělat, abychom neměli úraz my nebo on. Útočí obrovskou silou a je mu jedno koho bije, kope, co rozbíjí. V tu chvíli je zkrátka „mimo“. Velké množství léků, které syn užívá, bohužel neřeší žádný jeho těžký stav, a tak potřebujeme pomoc odborníků a zkušených asistentů, kteří o takové děti pečují.

Naše rodina tím velmi trpí. Nejvíce dcerka, která se dobře učí, ale vše se na její povaze již podepisuje. Odlehčovací pobyt je pro nás jediným východiskem, jak se dát do pořádku. Mít týden odpočinku, věnovat se dceři, jít k lékaři, uklidit, vyspat se...

Byli bychom Vám nesmírně vděčni za jakoukoli pomoc. Pobyt stojí měsíčně 9.179 korun, plus nás čeká 4,5 hodiny dlouhá cesta autem. Tam a zpět. Tam a zpět. S vaší pomocí zaplatíme 6 pobytů v denním stacionáři.

Děkujeme, že nám pomůžete naši situaci zvládnout.

Soňa

Poděkování vám všem!

13. 05. 2022

Dobry den p.Burešovà.Chtel bych podēkovat z celého srdce Vaši nadaci a Všem dárcúm co se podilely na sbirce pro mého syna Petra na odlehčovaci pobyty v Nautisu.Je težká doba a prece se najdou lidé co pomúžou .Vim že to od Vás nebyla prvni pomoc .Za vše ještē jednou moc Dēkuji s pokorou a úctou Jochec Petr s dētmi.❤️

Zbierku dosiaľ podporili 102 darcov

252 Kč — Anna Kotýnková pred 2 rokmi

„Hodně sil.“
777 Kč — Veronika Hyblerová Trachtová pred 2 rokmi

400 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

253 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 221 Kč — Matúš Slivka pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Hodně zdraví, síly a energie!“
111 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

23 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi