Po smrti maminky potřebuje Péťa odlehčovací pobyt

Šumperk, Moravičany / Organizer: Petr Jochec zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Po smrti maminky potřebuje Péťa odlehčovací pobyt

Amount raised 60 000 Kč of 60 000 Kč goal
Left -770 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 08. May 2022

Help by sharing

Můj syn Petřík je 14letý chlapec s těžkou formou dětského autismu, ADHD a těžkou mentální retardací. Péče o něj je o to náročnější, protože Petr je agresivní a trpí sebepoškozováním. Neustále se tedy bojím, aby nezranil sebe, nebo okolí.

Navíc jsem na péči sama a situace se zhoršuje. Jedinou cestou, aby mohla naše rodina tuto extrémně těžkou situaci zvládnout je syna každý týden v měsíci vozit na odlehčovací pobyty.

Vychovávám ještě 13letou dcerku a stará se o svou ochrnutou maminku. Ona i Péťa potřebují 24hodinovou péči. 

Mé zdraví je velmi podlomené, a proto jsem byla šťastná, když se naskytla možnost vozit Péťu vždy na týden v měsíci na odlehčovací pobyt.


Tato služba je finančně náročná a pobyt je od nás velmi daleko, ale je to jediná možnost, jak se hnout z místa a načerpat nové síly, které každý z nás už velmi potřebuje.

Péťa je 180 cm vysoký a váží 145 kg. Když má své záchvaty, což je minimálně dvakrát denně, máme co dělat, abychom neměli úraz my nebo on. Útočí obrovskou silou a je mu jedno koho bije, kope, co rozbíjí. V tu chvíli je zkrátka „mimo“. Velké množství léků, které syn užívá, bohužel neřeší žádný jeho těžký stav, a tak potřebujeme pomoc odborníků a zkušených asistentů, kteří o takové děti pečují.

Naše rodina tím velmi trpí. Nejvíce dcerka, která se dobře učí, ale vše se na její povaze již podepisuje. Odlehčovací pobyt je pro nás jediným východiskem, jak se dát do pořádku. Mít týden odpočinku, věnovat se dceři, jít k lékaři, uklidit, vyspat se...

Byli bychom Vám nesmírně vděčni za jakoukoli pomoc. Pobyt stojí měsíčně 9.179 korun, plus nás čeká 4,5 hodiny dlouhá cesta autem. Tam a zpět. Tam a zpět. S vaší pomocí zaplatíme 6 pobytů v denním stacionáři.

Děkujeme, že nám pomůžete naši situaci zvládnout.

Soňa

Poděkování vám všem!

13. 05. 2022

Dobry den p.Burešovà.Chtel bych podēkovat z celého srdce Vaši nadaci a Všem dárcúm co se podilely na sbirce pro mého syna Petra na odlehčovaci pobyty v Nautisu.Je težká doba a prece se najdou lidé co pomúžou .Vim že to od Vás nebyla prvni pomoc .Za vše ještē jednou moc Dēkuji s pokorou a úctou Jochec Petr s dētmi.❤️

102 donations

1 042 Kč — znesnáze21 2 years ago

2 112 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

150 Kč — Anonymous donor 2 years ago

9 956 Kč — Diáře Filofax a Dana Morávková 2 years ago

778 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Držte se, hodně síly! V rodině taky máme autistického chlapce, proto víme, jak je to náročné.”
1 000 Kč — Martina Beranová 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

222 Kč — Anonymous donor 2 years ago