Patrik z Funky Beats bojuje s následky nehody: potřebuje auto

Frýdek Místek, Lískovec / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Patrik z Funky Beats bojuje s následky nehody: potřebuje auto

Vybraných 262 945 Kč z 821 000 Kč
Zostáva 13 dní
32 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. jún 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Po dvou letech od tragické autonehody Patrika, která změnila jeho rodině život naruby, jsou neustále pevně spojeni v boji o jeho pohodu. Maminka se mu neúnavně věnuje 24/7. Vaše podpora mu může pomoci pořídit spolehlivé auto s nájezdovou rampou, což usnadní Patrikovy cesty na rehabilitace, terapie a léčebné procedury.

 

Před nehodou byl Patrik plný aktivního života a měl srdce na dlani. Nyní je nemluvící kvadruplegik, upoutaný na lůžko a zcela závislý na cizí pomoci…

 

Tento stav je pro rodinu, včetně jeho 6 sourozenců, velmi bolestivý, přičemž hlavní péči o něj poskytuje matka. Patrik komunikuje především prostřednictvím očí a snaží se plnit požadavky různými způsoby. Mimikou, foukáním do peříčka nebo flétny, kousáním, pitím z brčka nebo kýváním a otáčením hlavy. Jako odměna za tato úsilí je Patrikův úsměv, který dokáže vykouzlit radost všem kolem sebe. Patrik stále rehabilituje převážně v domácím prostředí. Po aplikaci kmenových buněk, které proběhly v říjnu na Slovensku, následují další intenzivní rehabilitace a další léčebné procedury, kvůli nimž musí Patrik komplikovaně cestovat.

Jak sbírka pomůže?

Budeme schopni pořídit spolehlivé auto vybavené nájezdovou rampou, které umožní Patrikovi pohodlně cestovat se svým vozíkem.

Zálohovou fakturu na auto rodina uhradila již z vlastních zdrojů. Cena vozidla činí 1 100 000 Kč, část nákladů pokryje úřad práce. Toto vozidlo by umožnilo Patrikovi pohodlnější přepravu na rehabilitace, terapie, návštěvy lékaře, hyperbarické komory (HBO) a další nezbytné léčebné procedury.

 Získání tohoto vozidla by pro rodinu představovalo velkou úlevu, zejména vzhledem k vysokým nákladům na přepravy sanitkou (například do sanatoria Adeli v Piešťanech nebo nemocnice v Malackách na Slovensku). Vlastní vozidlo by umožnilo nezávislost na sanitkách, do kterých se navíc nevejde ani jeho vozík. Patrik potřebuje rehabilitovat pouze v zařízeních, která akceptují tracheostomii. Bohužel v Česku máme omezený přístup k lázním a rehabilitačním zařízením, buď kvůli tracheostomii, nebo z důvodů kapacity.

 V případě úspěšného vybrání dalších finančních prostředků by rodina investovala do provozních nákladů auta. Zároveň by se uvažovalo o placené operaci Ulzibat v Srbsku, což by mohlo být pro Patrika velkým přínosem. Dosavadní náklady na léčbu, pomůcky a rehabilitace již přesáhly jeden milion korun. Bez podpory přátel, dobročinných dárců a Nikol Leitgeb by rodina nemohla podniknout tuto finančně náročnou cestu ani pokračovat v posouvání Patrika vpřed.

Před nehodou se Patrik velmi rád věnoval basketu, šachům a obecně měl rád veškeré sportovní aktivity, včetně snowboardingu, longboardingu a lyžování. Dříve tančil i ve skupině Funky Beat. I když tyto aktivity dnes nejsou součástí jeho života, věříme, že by se k nim mohl jednou vrátit.

 Tímto směrem bychom vás chtěli požádat o finanční podporu. Všem laskavým lidem, kteří se rozhodnou podpořit Patrika na jeho obtížné cestě, moc děkujeme.


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Patrón zbierky 1

2552

Pro platbu převodem využijte tento unikátní QR kód, nebo na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2552

Zbierku dosiaľ podporili 166 darcov

5 000 Kč — SLEZAN HOLDING a.s. pred 4 dňami

373 Kč — Anonymný darca pred týždňom

10 000 Kč — Gabriela a kamil Rudolfovi pred 2 týždňami

„QR platby 27.5. - 2.6.2024“
3 800 Kč — QR platby pred 2 týždňami

500 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

„Přeju, ať se podaří vybrat mnohem víc, než potřebujete. “
1 000 Kč — Miroslav Blažek pred 3 týždňami

„Pro dobrou vec“
500 Kč — Alica pred 3 týždňami

100 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

252 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

55 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami