Patrik z Funky Beats bojuje s následky nehody: potřebuje auto

Patrik z Funky Beats bojuje s následky nehody: potřebuje auto
Amount raised 319 600 Kč of 821 000 Kč goal
Left -316 days
39 % z původního cíle
The campaign has ended 30. June 2024
Jsou to už 2 roky od tragické autonehody našeho milovaného syna Patrika, která nám převrátila život naruby. Rok, co máme Patrika doma v péči 24/7.
Před nehodou byl Patrik plný aktivního života, se srdcem na dlani. Nyní je nemluvící kvadruplegik upoutaný na lůžko a zcela závislý na cizí pomoci.
Tento stav je pro rodinu a jeho 6 sourozenců velmi bolestný. Patrik s námi komunikuje především očima, snaží se vyhovět požadavkům, plnit úkoly mimikou – ústy, foukání do peříčka či flétny, kousáním, pitím z brčka, kýváním hlavy a otáčením hlavy, odměnou je úsměv, který umí vykouzlit. Patrik stále rehabilituje převážně v domácím prostředí. Po aplikaci kmenových buněk, které Patrik v říjnu podstoupil na Slovensku mají vždy následovat intenzivní rehabilitace, a další léčebné procedury, na které se Patrik musí vozit. Léčba by ho mohla posunout zase o krok dál.
Jak sbírka pomůže?
Potřebovali bychom pořídit spolehlivé auto s nájezdovou rampou, do kterého by se vešel Patrik i s vozíkem.
Zálohovou fakturu na auto jsme zaplatili z vlastních zdrojů. Cena auta je 1100tis. Kč, o část chceme požádat úřad práce. Pak by se mohl pak Patrik převážet na rehabilitace, terapie, k lékaři, do HBO komory, a na další nezbytné procedury. Byla by to pro rodinu velká úleva, zvlášť když převozy sanitkou, např. do Adeli - Pieštany, nebo do nemocnice Malacky na Slovensku, jsou velmi drahé a pojištovna je neproplácí. Mohli bychom tak být nezávislí na sanitkách, do kterých se navíc nevejde ani náš vozík. Patrik může rehabilitovat pouze v zařízeních, kde jim nevadí vstup do těla jako tracheostomie. U nás v Česku má Patrik bohužel prakticky zavřené dveře před lázněmi a rehabilitačními zařízeními, které ho odmítají buď z důvodů tracheostomie, nebo z kapacitních a dalších důvodů. Zařízení, která ho přijmou, jsou pak velmi vzdálená. (Piešťany, Kladno)
Pokud by se povedlo vybrat více prostředků, pořídili bychom za ně věci okolo auta: zimní pneumatiky, pohonné hmoty, a náklady na cestovné. Hodně zvažujeme placenou operaci ulzibat v Srbsku.
Dosavadní léčba, pomůcky a rehabilitace vyšly už na více jak milion korun. Bez cizí pomoci bychom to nemohli zvládnout, ani se posouvat dál. Především díky pomoci Nikol Leitgeb a Patrikovým kamarádům můžeme tyto kroky podstupovat dál.
Před nehodou Patrik hrál velmi rád basket, šachy, měl rád jakékoliv sportovní aktivity – jezdil na snowboardu, longboardu, lyžích, atd. Dříve tančil ve slavné skupině Funky Beat. To vše dnes není pravda, ale třeba jednou s vaší pomocí zase bude!
Touto cestou bych vás tedy ráda požádala o finanční pomoc. Všem laskavým lidem, kteří se rozhodnou Patrika podpořit na jeho těžké cestě mockrát děkuji. – maminka Soňa
Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.
Poděkování
09. 07. 2024Ze srdce bych chtěla poděkovat všem dárcům z řad jednotlivců i firem, kteří se rozhodli podpořit Patrika v pořízení automobilu, at už finančně, nebo modlitbou, či myšlenkou. Děkuji za podané ruce a za čas, který jste mu prostřednictvím nadace ZNESNÁZE věnovali, moc to pro nás znamená. Velice nám to ulehčí cestování do rehabilitačních center, k lékařům, bude možné ho vzít na výlety. Patrikovi to velmi rozšíří jeho obzory, a dá více svobody. ❤️❤️❤️ rodina Hélová
Patrons 1
170 donations
27 590 Kč — E-shop akunashop.cz a jeho zákazníci 1 year ago
27 590 Kč — AKUNA CZ, s.r.o. 1 year ago
1 000 Kč — Martin 1 year ago
475 Kč — Anonymous donor 1 year ago
5 000 Kč — SLEZAN HOLDING a.s. 1 year ago
373 Kč — Anonymous donor 1 year ago
10 000 Kč — Gabriela a kamil Rudolfovi 1 year ago
“QR platby 27.5. - 2.6.2024”
3 800 Kč — QR platby 1 year ago
500 Kč — Anonymous donor 1 year ago
“Přeju, ať se podaří vybrat mnohem víc, než potřebujete. ”
1 000 Kč — Miroslav Blažek 1 year ago