Paruka pro Marcelu i její dceru Kristýnku s alopecií

Šternberk, Hnojice / Zbierku organizuje Pramen pomoci, nadační fond moc.liamg@avosol.aleahcim

{}
0 %

Paruka pro Marcelu i její dceru Kristýnku s alopecií

Vybraných 33 765 Kč z 80 300 Kč
Zostáva 11 dní
42 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. október 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Maminka Marcela původně žádala o sbírku na paruku pro svou dceru Kristýnku. Paruka jí pomůže překonat těžkosti dospívaní slečny s alopecií, která je často vnímána jako handicap. Stejným onemocněním netrpí jen Marcela a její dcera, ale také její syn. I on je již pár let „na holo“, ale jako devatenáctiletý kluk to zase až tak nevnímá a neřeší. Okolí na jeho vizáž reaguje méně fascinovaně, než je tomu u Kristýnky a její maminky. Často se stále ve společnosti setkávají s názory, že být ženou bez vlasů a obočí je extravagantní.

Čelit různým pohledům a komentářům za odlišnost je bohužel jejich každodenní realita a poměrně vyčerpávající. 

Dědičné onemocnění alopecie

Marcela o alopecii mluví jako o nechtěném daru, který předává svým dětem a derou se jí u toho do očí slzy. Projevy nemoci se stejně jako u ní i u jejích dětí objevily v pubertě. Sama tedy moc dobře ví, jaké je dospívání bez vlasů, a proto pro svou dceru chce zajistit vhodnou paruku, která jí umožní se cítil lépe po psychické stránce. Z rozhovoru s Marcelou jsme tak ale odhalili, že i ona potřebuje pomoc, a zaslouží si stejně krásnou a komfortní paruku, jako její dcera. Maminky jsou pro nás vždy v rolích našich hrdinek – symbolem silných žen. Ale i ony si zaslouží nepřekračovat svojí osobní a komfortní zónu, cítit se spokojeně a důstojně, jako všechny ženy.

Mluvit o tomto tématu ve společnosti je pro Marcelu stejně důležité, ale zároveň i citlivé, jako mít zase možnost prohrábnout si vlasy. Výběr paruky není jen tak. Pokud chce klient co nejpraktičtější a nejvěrohodnější vlasovou náhradu, musí mu být vyrobena na míru.

Marcela si vybrala krátký střih, ze světlých vlasů, na příjemné – pro alopetiky komfortní – čepičce. Kristýnka zase dá přednost jako většina ostatních holčiček dlouhé a vlnité kadeři. Však má pořádný důvod – chce být spokojená sama se sebou a cítit se komfortně, jelikož má novou lásku!

Rozhodli jsme se proto rozjet sbírku současně, a věříme, že díky vám všem se brzy dostaneme na částku potřebnou pro obě paruky! Moc Vám děkujeme za podporu, kterou mamince a dcerce projevujete nejen svými dary.

Sbírku pro Marcelu s Kristýnou pořádá nadační fond Pramen pomoci.

Zbierku dosiaľ podporili 49 darcov

„Ať jsou dámy brzy šťastné z nových vlasů“
373 Kč — Martina V pred chvíľou

100 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

„Hodně štěstí a krásný vlásky!“
100 Kč — Viki pred 2 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

100 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

300 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

10 000 Kč — Anonymný darca pred týždňom

252 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Hodně síly! Zvládneme to! “
252 Kč — Aleen pred týždňom