Opravme invalidnímu vdovci a jeho postiženému synovi auto

Rakovník / Zbierku organizuje jan Krejčík zc.liame@inenanij

{}
0 %

Opravme invalidnímu vdovci a jeho postiženému synovi auto

Vybraných 24 497 Kč z 10 000 Kč
Zostáva -140 dní
245 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 04. február 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem vdovec z Rakovníka v částečném invalidním důchodu z důvodu onkologického onemocnění a starám se o těžce tělesně a středně mentálně postiženého syna Honzu. Protože je péče o něj je velmi časově náročná, tak jsem zatím nenašel zaměstnání, které by šlo skloubit i s mým zdravotním stavem. Díky chybějícímu druhému příjmu si nemůžeme dovolit větší vedlejší výdaje.

Bohužel se nám ale porouchalo auto, které je pro syna nepostradatelné, ale opravu, která byla vyčíslena na 10 000,- si také nemůžeme finančně dovolit.

Výtěžek sbírky bude použit na opravu auta, které slouží k dopravě postiženého syna do speciální školy, na kontroly k lékařům (FN Motol) i některé volnočasové aktivity, které mi pomáhají udržet ho v dobré fyzické kondici.

Honzova základní diagnóza je Achondroplazie, což je kostní nemoc, která má za následek krátké končetiny. Abychom zabránili přibírání na váze k čemuž má se svou diagnózou sklon, musíme pravidelně chodit na vycházky, hřiště a výlety. Další nutností je každý den večer doma pravidelně rehabilitovat. Dále trpí oční vadou, přerostlou páteří, vyhřezáváním plotének cca. na 6 místech, nedovyvinutou horní a částečně dolní čelistí.

Povaha Honzy je trochu komplikovaná, protože se prolíná 5leté dítě, kterým je mentálně a 16letý puberťák, kterým je věkově, ale naučil se s tím žít a já se přizpůsobil, aby vše fungovalo. Ze začátku to bylo těžké, ale nikdy mě nenapadlo, že bych se měl zachovat jinak. Zajeli jsme si určitý systém, který funguje a vyhovuje nám oběma.

Honza je na mě silně citově fixován, a tak se snažím mu ten život v rámci možností co nejvíc ulehčit a dělám vše proto, abych tu pro něj byl funkční, co možná nejdéle. Myslím, že se to zatím daří. Bohužel díky okolnostem mého a Honzy zdravotního stavu nemohu najít dostatečně flexibilní práci, kterou bych potřeboval.

Budeme vám moc vděční za vaše pochopení naší situace a jakékoli dary na opravu automobilu.

Děkujeme.

Děkuji všem

06. 01. 2022

Dobrý den všem,

je to neuvěřitelné ale dnes 6.1 2022 byla potřebná částka vybrána!MOC děkuji všem kteří přispěly,moc si toho vážím a moc to promne znamená,nevěřil sem že to bude "fungovat" a už vůbec že to půjde tak rychle,opravdu jste mne velmi mile překvapily a já i Honzík všem moc děkujeme.

Jan Krejčík

Pokračování sbírky

06. 01. 2022

Dobrý den všem,

jak jsem již uvedl moc děkuji všem kteří přispěli na opravu auta které je pro Honziíka nepostradatelné a i díky tomu že se to podařilo tak rychle nechám sbírku běžet dál protože bych všechny chtěl ještě požádat o přispění,tentokrát na speciální autosedačku protože tu co Honzík má mu přestává vyhovovat váhově a "podsedák" mít nemůže kvůli výšce.

Autosedačku vyrábí společnost Ječovský Plzenˇ a cena modelu co by Honzík potřeboval se pohybuje kolem 55 000kč.Věřím že se prostředky podaří vybrat a pomůžete tak Honzovi zkvalitnit život a bezpečnost při cetování.

Opravdu si moc Vaší vstřícnosti vážím,změnilo mi to pohled na některé věci i na to že to v našem světě z pomocí potřebným není zas tak zlé.moc si toho cením a děkuji.

Jan Krejčík

Zbierku dosiaľ podporili 33 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

222 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

„Držím pěsti, ať už je v životě lépe a vše nabere správný směr. “
373 Kč — V.Nytrová Fialová pred 5 mesiacmi

3 000 Kč — Jan Sejval pred 5 mesiacmi

„Držím palce a přeju hezký rok. “
1 000 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

„Jste úžasný člověk, pracuji v Lidlu v Rakovníku, byla jsem tam když chtěl utéct zloděj a vy jako jediný jste naší pokladní šel pomoci. Snad Vám můj dar pomůže.“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

„Snad pomůže “
500 Kč — Tomáš pred 6 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Pomoc po požáru v Alzheimer centru v Roztokách
99 %

Pomoc po požáru v Alzheimer centru v Roztokách

Cesta k Baltu - Volume V
75 %

Cesta k Baltu - Volume V

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!
51 %

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!