Onkologická Lucie se nevzdává: zůstává optimistická

Praha / Zbierku organizuje Jana Sikorová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Onkologická Lucie se nevzdává: zůstává optimistická

Vybraných 59 000 Kč z 58 000 Kč
Zostáva -419 dní
102 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 20. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem kamarádka neuvěřitelně silné, milé a vtipné Lucie, které bych nyní ráda pomohla. Určitě si ji budete mnozí pamatovat – dříve to byla ona, kdo pomáhal ostatním a rozdával radost ze života.

Než ji zasáhlo onemocnění, byla tělem i duší hokejového týmu kluků z HC Kobra, za který dříve hráli naši synové. Dorazila vždy na všechny zápasy a my všechny ostatní maminky i tátové jsme jezdili s ní – a moc rádi! Nikdo neměl tak super partu rodičů, jako naši kluci.

Lucka často naše kluky vozila autem – těm, kdo neměli auto. Smažila řízky pro celý autobus a nezřídka nás i na něco pozvala. Byla neuvěřitelně velkorysá. Tehdy pomáhala svému partnerovi s podnikáním. Firma se bohužel dostala do druhotné platební neschopnosti a skončila.

Nikdy jsem jí ale neslyšela se litovat, nebo si stěžovat, ani když o všechno přišla. Ani tehdy, když jí osud v jejích 37 letech postavil do cesty rakovinu děložního čípku, která se ukázala jako zhoubná.

Zhoubná rakovina děložního čípku

Prognózy lékařů nebyly vůbec optimistické. Diagnóza Lucky je stádium 3 B – neoperovatelné s metastázemi v okolních uzlinách.

Lucka musela podstoupit alespoň operaci uzlin, při které ale nastaly komplikace – velmi krvácela. Během zákroku jí našli metastáze až k žaludku. Operaci nebylo možné dokončit, a tak se přistoupilo k léčbě radioterapií, brachyterapii a chemoterapii. „Zachránili mi tím život, ale protože dávky ozařování byly velmi vysoké, došlo k post radiační fibróze okolních tkání – jinými slovy mám spálené vnitřní orgány a stal se ze mě kolostomik,“ vzpomíná Lucie na začátky boje o život, který tenkrát započala. Také jí trápí chronický zánět slinivky a často kvůli němu kolabuje. V této situaci volá synovi nebo sestře, kteří ji okamžitě přijíždí na pomoc. Syn Petr, a hlavně vnouček Vojtíšek, jsou jí velkou oporou.

Lucka má následkem toho velké bolesti pánve a pánevního dna, bolí jí to vlastně nepřetržitě – nejvíce ale při chůzi a nevydrží ani dlouho sedět. Užívá lékařem předepsané opiáty proti bolesti. Je velmi vděčná, že drahé léky i stomické pomůcky hradí z velké části VZP, nicméně to někdy nestačí a náklady na léky a hygienu jsou vysoké.

Navíc má doživotně přiznaný invalidní důchod 3. stupně. Nevyjde schody, ani žádný kopec následkem poškozené tkáně z chemoterapie. Ale vždy říká: „To je jedno, to nevadí, chodit po rovině můžu, tak co…,“ společnost jí dělá jorkšír Doník, se kterým vychází několikrát denně na krátkou procházku. Žijí spolu velmi skromně v panelákovém bytě.


Pak přišla další rána

V její situaci jí velmi pomáhal dlouholetý partner, který bohužel o loňských Vánocích také vážně onemocněl angioimunoblastickým lymfomem, což je vzácné onkologické onemocnění. 3 chemoterapie v jeho případě selhaly a nyní v listopadu nastupuje na transplantaci kostní dřeně – je to jeho poslední naděje. Ale s Lucií jsou – jako vždy – optimističtí. On se nyní léčí v zahraničí, kam také původně odjel pracovat. Je účastníkem lékařské studie, takže jeho léčba je financována z grantu.

Jejich pouto je neuvěřitelně pevné. I když se svou nemocí bojují na míle daleko, každý den si volají a podporují se. Doufají, že se brzy budou moci shledat i osobně.

Ráda bych Lucce dopřála trochu víc radosti a méně starostí – za peníze hodných dárců by si mohla dovolit nakoupit vyváženou stravu, hygienické pomůcky, a také benzín na provoz auta, protože se stomií se veřejnou dopravou jezdit nedá.

Všem, kteří se rozhodnou ke mně připojit s pomocí této neuvěřitelně úžasné dámě, z celého srdce děkuji.

Díky vám všem!

13. 02. 2023

Milí dárci! Chci Vám ještě jednou moc poděkovat. Blížíme se do finále sbírky a již nyní jsem díky Vám mohla uhradit opravu auta, které je pro mé fungování naprostou nezbytností. Díky němu jsem zase samostatnější a mohu se dopravit k lékařům... Zbylou částku využiji na nákup vysavače, a mixéru – pro lepší trávení si musím některou stravu mixovat 😊, hygienické potřeby a vitamínové doplňky.

Každá korunka se opravdu neuvěřitelně hodí, dl a je pro mě v aktuální situaci záchranným lanem. Sbírku ukončíme 20.2.2023.

S pejskem Doníkem Vám moc děkujeme! Lucie

Poděkování

14. 11. 2022

Dobrý den, chtěla bych vám všem, kdo jste mi zatím přispěli mnohokrát poděkovat. Normálně se nedojímám, ale vaše pomoc přinesla slzy dojetí i do mých očí. Jsem vám moc vděčná.

Děkuji také, že jste sdíleli tento odkaz na svých sociálních sítích. Chtěla bych každému poděkovat zvlášť, ale to je vzhledem k tomu, kolik lidí mě tu zatím podpořilo, nereálné, a také bych se určitě nevyhnula tomu, že bych na někoho nechtěně zapomněla :-). Můj obrovský dík patří také HC Kobra Praha a všem kdo se účastnili akcí naší Rychlé roty ;-), jak nás pojmenovali. Byla to pro mě celoživotně nezapomenutelné akce a zážitky :-D.

Ještě jednou posílám vám všem obrovské díky.

Zbierku dosiaľ podporili 50 darcov

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„věřím v uzdravení, nikdy se nevzdávejte.“
1 000 Kč — Jiří Wandas pred rokom

„Držte se.“
200 Kč — Anonymný darca pred rokom

136 Kč — Valerie pred rokom

„Přejeme hodně štěstí!“
2 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držím palce 👍“
1 500 Kč — Roman Nohejl pred rokom

200 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Lucko, drž se! “
500 Kč — Tomáš Sikora pred rokom

„ ❤️“
500 Kč — Jana S. pred rokom

„Jsem rád, že můžu něco málo přispět.“
252 Kč — Daniel Noga pred rokom