Odhodlání, píli, nadšení, výsledky a akademické stipendium mám, ale to nestačí

Prostějov / Zbierku organizuje Elizabeth Jitka Olšanská moc.liamg@aksnasloaktijhtebazile

{}
0 %

Odhodlání, píli, nadšení, výsledky a akademické stipendium mám, ale to nestačí

Vybraných 500 Kč z 450 000 Kč
Zostáva 58 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 03. október 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Elizabeth, je mi 20 let a pocházím z Prostějova. Vyrůstala jsem s maminkou a babičkou, která ve svých 55 letech onemocněla Alzheimrovou chorobou, a tak o ni má maminka začala pečovat a s tím jsme se ocitli v nelehké ekonomické situaci.

Nyní jsem měla to štěstí, že jsem byla přijata na University of San Francisco (USF). Abych mohla ke studiu nastoupit, tak jsem uhradila depozitum formou půjčky od osoby blízké, jelikož od školy mám přislíbeno akademické stipendium 17.000 dolarů každý rok a od uskutečnění mé vize mě tím pádem dělí 450 tisíc korun, které jsou předmětem této sbírky.

V rámci studia veterinární medicíny a vědy se plánuji věnovat transplantaci kmenových buněk. Poslední dobou se staly hitem xenoboti – tzv.: mikroboti schopní regenerace. Jejich využití může významně podpořit práva těch, kteří nemají hlas. 

Když se ošetření kmenovými buňkami stanou dostupnými, umožní to například mimo jiné farmářům zacházet se zvířaty s větší etikou i pokorou, a ne jako se snadno vyměnitelnými stroji.

Transplantace kmenových buněk navíc prodlužuje život zvířat a snižuje náklady na prodávané živočišné produkty – zjednodušeně řečeno tedy farmáři nemusí kupovat nové zvíře, pokud onemocní rakovinou.

Jak sbírka pomůže?

Věřím tak, že mé studium bude mít reálný dopad na společnost. Metody a technologie, popsané výše budu moci po studiu rozšířit i u nás a přispět tak k udržitelnost zemědělství, průmyslu a k řešení problematiky epidemiologie.

Za svůj sen již dlouhodobě bojuji intenzivním studiem a stážemi – např.: v Akademii věd či ve veterrinární ordinaci. Přesto, že finanční situace v naší rodině nebyla a není jednoduchá, mi bylo díky štědré podpoře od nadace The Kellner Family Foundation umožněno studium na gymnáziu Open Gate, ze kterého mám 2 maturity – českou i mezinárodní (IB). Dále jsem například absolvovala letní školu Harvard Summer School, kde jsem získala celkem 8 vysokoškolských kreditů, které když uplatním spolu s IB a AP kredity, tak mne to výrazně posune téměř do třetiny bakalářského studia, na nějž plánuji navázat magisterským studiem veterinární medicíny (DVM) na UC Davis.

Po dobu letních prázdnin jsem současně studovala Oxford Royale Academy, díky voucheru obdrženého od školy (Open Gate) za Akademické výsledky a přínos komunitě.

Prosím, pomozte mi zrealizovat můj sen a zahájit studium na Univerzitě v San Francisku. Nejen, že součástí studia jsou praktické laboratorní semináře a exkurze, ale profesoři na této univerzitě spolupracují na svých výzkumech a publikacích se studenty, čímž se mi mj. otevírá možnost práce v oboru, která mě mimo finance obohatí i znalostně, ale zároveň pomůže zajistit to, abych si mohla USF co nejlépe financovat z vlastních příjmů, a tuhle sbírku bych tedy ráda pojala jako spoluúčastní odrazový můstek.

Budu vám moc vděčná za jakoukoliv podporu.

Zbierku dosiaľ podporili 1 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred mesiacom