O krůček blíž k protéze ruky pro Erička

Syrovice, Brno / Zbierku organizuje Kamila Krčalová zc.liame@avolacrk.alimak

{}
0 %

O krůček blíž k protéze ruky pro Erička

Vybraných 56 235 Kč z 30 000 Kč
Zostáva -503 dní
187 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 12. september 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Eriček je veliký bojovník a roční chlapeček, který se narodil s handicapem. Jeho pravá ručička končí z důvodu vývojové vady před zápěstím.

Vybrané peníze přispějí na zakoupení protézy ruky Bebionic od společnosti Ottobock. Eričkovi tak umožníte při objevování světa přirozeně a koordinovaně uchopovat předměty.

Předem moc děkuji všem, kteří se rozhodli Eričkovi přispět na pomoc.

Eričkův příběh

Pan doktor si mohl plánovat co chtěl, rodiče si mohli plánovat co chtěli, ale já jsem si to udělal stejně po svém. S mým příchodem na svět přišel zároveň šok pro všechny v mém okolí. 

V očích mých rodičů byla vidět radost ale i slzy. Maminka plakala a já nechápal proč? Je to štěstím? Vždyť jsem na ni křičel: „Ahoj, to jsem já! Váš Erik!“ Maminka mi ale neodpovídala. Jediné co jsem slyšel bylo, jak říká: „Co má s tou ručičkou?”

Najednou se nad mou hlavou shluklo několik divných lidí v zelených pláštích. Všichni na mě sahali a já brečel. Chtěl jsem k mámě. Vždyť já ty lidi neznám. Pořád mi sahají na pravou ručičku. Co chtějí?! Gratulují mi, jak jsem byl šikovný při příchodu na svět?! A pak mě vzala ta hodná paní a dala mě mamince. Konečně!

Přestože maminka pořád plakala, tak mi stále dokola šeptala do ouška: „Vítej na světě, chlapečku. Jsi můj poklad, můj syn. Miluji Tě. Ať se děje co se děje. Všechno spolu zvládneme.” Dala mi pusu. V tu chvíli se zastavil čas a já hned věděl, že už je dobře a bude jenom líp. 

Náš malý Eriček se narodil jako zdravé miminko, ovšem s handicapem, se kterým nikdo nepočítal. Z důvodu vývojové vady má handicap pravé ručičky, která končí před zápěstím. Během těhotenství mi nikdo vadu ručičky nezmínil. Ani pan doktor. Mohlo se to vidět?! Jak je to možné?! Ať už to bylo jakkoli, na porod vzpomínám ráda. Na ty dny po porodu už trochu méně.

Po psychické stránce to bylo opravdu náročné. Místo toho, abychom se všichni radovali ze zdravého chlapečka, jsem si v porodnici po večerech pokládala otázky. Proč já?! Proč Eriček?! Mohla jsem to ovlivnit?! Je to moje chyba?! Jaká budou řešení?! Řekne mi někdo něco k tomu co, proč a jak se to stalo?!  

Potom mi to ale došlo. „Ten nahoře" ví, do jakých rodin má tyhle děti poslat. Eriček je usměvavý a spolu s mým úžasným manželem i našimi nejbližšími se snažíme, aby byl spokojený, vyrovnaný chlapeček, který zatím nevnímá, že je něco jinak. Zatím jeho odlišnost vnímá jen okolí. Zejména děti. Ve vývoji je zatím šikovný jako ostatní děti, i když do toho musí dát víc sil a šikovnosti. On je ale pořád stejně velký bojovník jako byl v bříšku.

Srdečné poděkování dárcům

11. 09. 2021

Milí dárci,

sbírka je skoro u konce a díky vám všem se brzy podařilo dosáhnout cílové částky a dokonce již přes cílovou částku.

Chci vám i za Erička a jeho rodinu srdečně poděkovat za vaši pomoc a příspěvky, je neuvěřitelné kolik se vás tu sešlo a pomohlo, jste úžasní a všem patří můj srdečný dík a vděčnost.

Peníze Eričkovi pomůžou k zakoupení protézy pro jeho pravou ručičku.

Z celého srdce všem moc děkujeme ❤️

Zbierku dosiaľ podporili 45 darcov

2 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Pro Erička na novou protézu od Spolek dobrých duší, Andělé bez křídel. Děkujeme.“
4 000 Kč — Spolek dobrých duší, Andělé bez křídel. pred rokom

4 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Ať se věc daří 🙏👍😉🍀🍀“
373 Kč — Anonymný darca pred rokom

4 300 Kč — Ludmila Uherčíková pred rokom

4 100 Kč — JANA VÉLOVÁ pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

„tak ještě jeden dáreček od naší rodiny Eričku😍 “
10 000 Kč — rodina Schneider pred rokom

3 500 Kč — Petr Včelka pred rokom

500 Kč — Martin a Markéta pred rokom

Ďalšie aktuálne zbierky

Operací v zahraničí zachráníme Valentýnce život
154 %

Operací v zahraničí zachráníme Valentýnce život

Postavme Viktorku s SMA na nožky!
39 %

Postavme Viktorku s SMA na nožky!

Operace v zahraničí změní Lilli život
4 %

Operace v zahraničí změní Lilli život