Nový počítač pro stále aktivní Moniku s SMA

Hradec Králové / Zbierku organizuje Monika Kosinková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Nový počítač pro stále aktivní Moniku s SMA

Vybraných 46 844 Kč z 29 000 Kč
Zostáva -17 dní
162 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 28. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Monika a je mi 39 let, a toto je můj příběh: po narození mi lékaři diagnostikovali spinální svalovou atrofii třetího stupně. Jsem tak odkázána na elektrický vozík. Mám omezenou hybnost celého těla, jak mi svaly kvůli nemoci stále více a více ochabují a slábnou. Nezvládnu být bez pomoci soběstačná, ani ovládat počítač, televizi a podávat si sama předměty, pokud je nemám alespoň v dosahu ruky. Což mě vyřazuje z běžného života, jsem tak odkázána na péči a pomoc druhých. 

Mým snem je mít vlastní počítač na hlasové ovládání. Lze skrze něj ovládat chytrou domácnost, rozsvítit si světlo a dále bych mohla třeba sama obstarat nákupy nebo úřady.

 Rodiče se o mě starali 35 let, ale vzhledem k narůstajícímu věku a nemocem měli s péčí o mě čím dál větší problémy, nezvládali mi už pomáhat celý denA proto jsem si v Hradci Králové zažádala o bezbariérový byt. Žiji v bytě sama, ale asistenci potřebuji na vše – pomoc z postele, s ustrojením, snídaní, hygienou, i s běžnou péčí o domácnost. Nezvládnu si sama nakoupit, nebo oběhat potřebné úřady atp. Při tom v dnešním světě vymožeností a pokroku bych už spoustu úkonů díky notebooku na hlasové ovládání mohla zvládat sama.

 Nyní, co žiji sama v bytě, je to více náročné i na peníze. Notebook mi ale otevře svět a zároveň mi pomůže k větší soběstačnosti.

 Počítač je také stěžejní pro mou neziskovou práci. Pomáhám v projektu Daruj Hračku – hlavní myšlenka projektu je pomoc dětem a lidem s postižením z domovů a ústavů po celé ČR. Projektu se zúčastnilo už asi 70 domovů. Snažíme se těmto lidem zpříjemnit život a Vánoce. V projektu dělám v programech CorelDRAW, Tabulky a v interní databázi. Rodiče mi notebook zatím půjčují, ale je to celé náročné na koordinaci i ovládání.

 Za Vaši podporu budu nesmírně vděčná. Od sdílení této sbírky po jakýkoliv finanční příspěvek.

 Přeji Vám všem pevné zdraví a mnoho štěstí,

Monika

Zbierku dosiaľ podporili 75 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

777 Kč — Monika Cejkova pred 2 mesiacmi

„Ať se Vám daří❤️“
373 Kč — H. pred 2 mesiacmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Posílám úsměv.“
252 Kč — Josef Beránek pred 2 mesiacmi

300 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Šťastné dny...“
100 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

100 Kč — V. pred 2 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi