Nový počítač pro stále aktivní Moniku s SMA

Hradec Králové / Organizer: Monika Kosinková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Nový počítač pro stále aktivní Moniku s SMA

Amount raised 46 844 Kč of 29 000 Kč goal
Left -667 days
162 % z původního cíle
The campaign has ended 28. April 2022

Help by sharing

Jmenuji se Monika a je mi 39 let, a toto je můj příběh: po narození mi lékaři diagnostikovali spinální svalovou atrofii třetího stupně. Jsem tak odkázána na elektrický vozík. Mám omezenou hybnost celého těla, jak mi svaly kvůli nemoci stále více a více ochabují a slábnou. Nezvládnu být bez pomoci soběstačná, ani ovládat počítač, televizi a podávat si sama předměty, pokud je nemám alespoň v dosahu ruky. Což mě vyřazuje z běžného života, jsem tak odkázána na péči a pomoc druhých. 

Mým snem je mít vlastní počítač na hlasové ovládání. Lze skrze něj ovládat chytrou domácnost, rozsvítit si světlo a dále bych mohla třeba sama obstarat nákupy nebo úřady.

 Rodiče se o mě starali 35 let, ale vzhledem k narůstajícímu věku a nemocem měli s péčí o mě čím dál větší problémy, nezvládali mi už pomáhat celý denA proto jsem si v Hradci Králové zažádala o bezbariérový byt. Žiji v bytě sama, ale asistenci potřebuji na vše – pomoc z postele, s ustrojením, snídaní, hygienou, i s běžnou péčí o domácnost. Nezvládnu si sama nakoupit, nebo oběhat potřebné úřady atp. Při tom v dnešním světě vymožeností a pokroku bych už spoustu úkonů díky notebooku na hlasové ovládání mohla zvládat sama.

 Nyní, co žiji sama v bytě, je to více náročné i na peníze. Notebook mi ale otevře svět a zároveň mi pomůže k větší soběstačnosti.

 Počítač je také stěžejní pro mou neziskovou práci. Pomáhám v projektu Daruj Hračku – hlavní myšlenka projektu je pomoc dětem a lidem s postižením z domovů a ústavů po celé ČR. Projektu se zúčastnilo už asi 70 domovů. Snažíme se těmto lidem zpříjemnit život a Vánoce. V projektu dělám v programech CorelDRAW, Tabulky a v interní databázi. Rodiče mi notebook zatím půjčují, ale je to celé náročné na koordinaci i ovládání.

 Za Vaši podporu budu nesmírně vděčná. Od sdílení této sbírky po jakýkoliv finanční příspěvek.

 Přeji Vám všem pevné zdraví a mnoho štěstí,

Monika

Poděkování vám všem!

18. 05. 2022

Dobrý den!

Strašně moc si vážím Vaši pomoci . Popravdě jsem nevěřila, že se částka vybere i v této těžké době. Ještě jednou Vám všem patří velké poděkování nesmírně si vážím Vaši pomoci děkuji,pořídila jsem si notebook a k němu monitor. Který mi též ulehčí práci. Moc děkuji z celého srdce Monika

 

75 donations

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Monika Cejkova 2 years ago

“Ať se Vám daří❤️”
373 Kč — H. 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Posílám úsměv.”
252 Kč — Josef Beránek 2 years ago

300 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Šťastné dny...”
100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — V. 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago